Положення фестивалю-конкурсу оркестрів та інструментальних ансамблів

Скачати положення

Положення для учасників зі Львівської області

Скачати бланк заявки

ІІ Всеукраїнський відкритий фестиваль-конкурс оркестрів,

інструментальних ансамблів і мажореток

«Яскрава Симфонія Прикарпаття»

м. Трускавець, 26-28  червня 2015р.

 

Місце: курортне місто  Прикарпаття  Трускавець. Центральна міська сцена і літні відкриті майданчики міста, концертні зали санаторіїв міста, Палац культури ім. Тараса Шевченка. 

Час: 26-28 червня 2015р. 

Присвячено:: до Дня Конституції України 28 червня. 

Організатор: Громадська організація «ЯСКРАВА КРАЇНА» 

Під патронатом: Трускавецької міської ради та Міського Голови Руслана Козиря. 

Учасники: до участі запрошуються оркестри (дитячі, студентські, муніципальні, аматорські і професійні),  інструментальні ансамблі  (середніх шкіл, коледжів, центрів позашкільної освіти, закладів культури і музичних шкіл та ін.), а також артистичні групи (мажоретки) дитячих і дорослих вікових груп. 

Цілі і завдання: Фестиваль  проводиться з метою підтримки, розвитку і популяризації в широких колах інструментального жанру, оркестрової музики, мажореток і виявлення найбільш сильних виконавців в цих напрямках мистецтва.  

Основні завдання фестивалю:

- обмін творчим досвідом і творчими досягненнями між колективами, керівниками і встановлення творчих контактів;

- вдосконалення професійної підготовки музикантів і мажореток;

- популяризація і розвиток жанру оркестрової музики серед молоді;  

- виховання художнього смаку у підростаючого покоління;

- виявлення та заохочення кращих учасників;

- знайомство з історичною та культурною спадщиною Трускавця.

 

Програма фестивалю

26.06 п’ятниця – День відкриття фестивалю

Заїзд учасників фестивалю. Розселення. Відпочинок. Організаційні збори керівників колективів. Марш-парад оркестрів, дефіле артистичних груп (мажореток), церемонія і  концерт відкриття фестивалю на центральній площі міста. Вечірня розважальна програма для учасників фестивалю.

27.06 субота – Конкурсний день

Конкурсні перегляди учасників. Благодійні концерти для відпочиваючих в санаторіях  і на відкритих майданчиках міста.

28.06 неділя – День Гала-концерту і завершення фестивалю

Творчі зустрічі керівників. Круглий стіл з членами журі. Підведення підсумків. Великий гала-концерт і нагородження учасників фестивалю. Роз’їзд учасників за індивідуальними графіками.

Оргкомітет  фестивалю залишає за собою право  змінювати порядок проведення заходів. Можливий заїзд колективів на більшу кількість днів. У вільний час можлива організація екскурсій по Трускавцю, у Львів, в с. Нагуєвичі до садиби Івана Франка, в заповідник і місто-фортецю Тустань, в зоопарк Дрогобича, відпочинок в СПА-комплексі «Молдова».  

 

Порядок проведення конкурсу

 

Номінації фестивалю-конкурсу:

1.Оркестр (Симфонічний, Духовий, Струнний,  Оркестр народних інструментів, Естрадний,  Джазовий, Військовий, Біг-Бенд, Змішаний)

2.Інструментальний ансамбль (Симфонічний, Духовий, Струнний,  Ансамбль народних інструментів, Естрадний,  Джазовий, Діксіленд, Змішаний)

3.Артистичні групи (мажоретки) – див. окреме положення

 

Вікові категорії:

-                      До 16 років

-                      17-25 років

-                      26 років і більше

-                      Змішана категорія

Вік часників конкурсу не обмежений. Категорія визначається за середнім віком учасників групи. Допускається 30% невідповідності у групі. До участі запрошуються і змішані групи.

 

Кількісні групи:

Кількість учасників в одному колективі не обмежена.  Категорії соло і дует ВІДСУТНІ.

 

Конкурсні вимоги:

1.Учасникам конкурсу для конкурсного перегляду  необхідно підготувати 2-4 різнохарактерних музичних твори загальною тривалістю не більше 20 хвилин звучання, для артистичних груп – програма до 15 хвилин.

2.Програма конкурсантів може включати в себе народну, класичну музику, а також музику сучасних композиторів.

3.При бажанні колектив готує концертну програму для участі в благодійних концертах перед відпочиваючими міста (30-40 хв). Участь в таких концертах оговорюється завчасно з оргкомітетом фестивалю.

4.Учасники за власним бажанням пропонують один номер (з конкурсної  програми або будь-який інший) для Концерту відкриття фестивалю. Не всі учасники можуть бути включені в програму концерту.  Склад учасників і послідовність виступів затверджує оргкомітет і режисер фестивалю після прийому усіх заявок.

5.Програмою фестивалю передбачений марш-парад. В марш-параді беруть участь усі учасники. Усі учасники, в репертуарі яких є маршова музика, вказують це у заявці.

6.Учасники привозять та грають виключно на своїх інструментах! Оргкомітет не забезпечує учасників музичними інструментами.

 

Журі і оцінювання конкурсантів

Склад журі затверджує оргкомітет фестивалю. Виступи учасників переглядають професійні члени журі з числа заслужених діячів культури, народних артистів. Рішення журі не оговорюються і перегляду не підлягають.

Критерії оцінювання:

- виконавська майстерність;

- чистота строю та інтонування;

- складність твору;

- обробки, інструментовки, аранжування;

- вміння працювати з диригентом, ансамблеве звучання;

- сценічна культура, зовнішній вигляд, поведінка на сцені;

- школа гри на музичних інструментах, культура звуку.

Для артистичних груп (мажореток):

- виконавська майстерність;

- техніка виконання рухів;

- музичність;

- композиційна побудова номеру;

- володіння допоміжним реквізитом.

 

Нагородження і проведення Гала-концерту 

Результати конкурсу оголошуються на заключному Гала-концерті.  Журі мають право присуджувати не всі призові місця, Гран-прі може не присуджуватися. Допускається дублювання призових місць за результатами конкурсу.

Учасники фестивалю нагороджуються дипломами учасника, призами і пам’ятними подарунками, а також спеціальними призами. Переможці конкурсу нагороджуються дипломами лауреата. Найкращий колектив стає абсолютним переможцем і отримує Гран-прі фестивалю.

Не всі учасники фестивалю можуть бути включені в програму Гала-концерту. Номери в Гала-концерт відбираються тільки за рішенням журі після перегляду всіх конкурсних номерів. 


Фінансові умови фестивалю-конкурсу

Фестиваль не являється комерційним заходом. Оргкомітет формує  фестивальний фонд за рахунок реєстраційних внесків учасників фестивалю і спонсорських коштів, що йдуть на оплату сценічного обладнання, оформлення концертних майданчиків, роботи журі і режисерської групи, виготовлення сувенірної та поліграфічної продукції фестивалю.

Реєстраційний внесок становить:

60 грн/чол. (для груп від 26 осіб)

70 грн/чол. (для груп 16-25 осіб)

100 грн/чол. (для груп 3-15 осіб)

Для учасників фестивалю, керівників і супроводжуючих на дні фестивалю пропонуються різні категорії проживання з 2-разовим харчуванням (сніданок + вечеря) в санаторіях і пансіонатах м. Трускавець:

1. В санаторії зі зручностями на поверсі  (кількість місць обмежено!) – 190 грн/чол. за добу

2. В санаторії зі зручностями в номері – 260 грн/чол. за добу

Розрахункова година 12:00. Раннє заселення або пізнє виселення можливе за попередньою домовленістю та за додаткову плату. Наявність місць підтверджується у порядку подання заявок.

Керівник на групу від 15 осіб - безкоштовно

 

За бажанням групи додатково можна замовити:

  1. Трансфер з залізничного вокзалу Трускавця на базу поселення.
  2. Трансфер Львів-Трускавець.
  3. Пішохідна екскурсія по Трускавцю.
  4. Екскурсія до Львова з відвідуванням Львівського Національного Академічного театру опери та балету ім. С. Крушельницької, в с. Нагуєвичі до садиби письменника Івана Франка, в зоопарк Дрогобича, в заповідник і місто-фортецю Тустань.
  5. Обіди за бажанням.
  6. У вільний час можливе відвідування басейну у СПА-комплексі міста.

Вартість всіх екскурсій і трансферів розраховується індивідуально за кількістю групи.

 

 

Умови участі у фестивалі-конкурсі

1.Для участі у фестивалі необхідно подати заявку разом з підписаною якісною сценічною фотографією в електронному варіанті. Подача заявок здійснюється до 10 червня 2015 року по: e-mail:  Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript., Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.; факсу (056) 374-28-48. Фото, надіслані не в строк та поганої якості, не будуть включені в журнал фестивалю.

2. Участь у фестивалі підтверджується тільки після внесення передплати у розмірі повного реєстраційного внеску за колектив  та 30% від суми  за проживання до 15 ЧЕРВНЯ 2015 року  на р/р оргкомітету фестивалю:

РЕКВІЗИТИ

ГО «ЯСКРАВА КРАЇНА», Р/р 26006050254911

в ПАТ «ПриватБанк», МФО 305299, ЄДРПОУ 35862919.

З формулюванням: забезпечення участі у фестивалі (вказати назву колективу або прізвище учасника).

У випадку відмови учасника від участі у конкурсі реєстраційний внесок не повертається.

 

3. В заявці просимо вказувати номери для конкурсу в тому порядку, в якому зручно виступати вашому колективу. Режисер фестивалю при складанні конкурсної програми буде максимально враховувати Ваші побажання.

4. При заїзді керівник колективу повинен мати список групи (ПІБ, дата народження, паспортні дані, № с-ва про народження).