Положення фестивалю-конкурсу академічного вокалу та класичного балету

Скачати положення
Положення для участників з Одеси та Одеської області
Скачати бланк заявки

 

Громадська організація «ЯСКРАВА КРАЇНА» запрошує колективи класичного танцю, дитячі балетні школи і студії, солістів та колективи академічного співу, а також інструментальні ансамблі взяти участь у

IІ МІЖНАРОДНОМУ ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКОМУ ФЕСТИВАЛІ-КОНКУРСІ
АКАДЕМІЧНОГО ВОКАЛУ І КЛАСИЧНОГО БАЛЕТУ
«ЯСКРАВА КРАЇНА» В ОДЕСІ - 2017»

м. Одеса , 24-26 березня 2017 р.

 

МЕТА ФЕСТИВАЛЮ

Розвиток естетичного смаку і культури у дітей та підлітків, підвищення творчої ініціативи та зацікавленості в академічному вокальному мистецтві, класичному танці та інструментальній музиці. 

 

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ

24.03 1-Й КОНКУРСНИЙ ДЕНЬ

Приїзд учасників, поселення. Установчі збори керівників колективів та оргкомітету фестивалю. Репетиції. Початок конкурсного перегляду.

25.03 2-Й КОНКУРСНИЙ ДЕНЬ

Репетиції, продовження конкурсного перегляду. Оглядова екскурсія по Одесі. Майстер-класи для учасників фестивалю від членів журі (якщо дозволить програма).

26.03 ДЕНЬ ГАЛА-КОНЦЕРТУ ТА ЗАКРИТТЯ ФЕСТИВАЛЮ 

Методичні наради керівників колективів з членами журі за підсумками конкурсу. Підготовка до Гала та заключний Гала-концерт фестивалю. Нагородження учасників конкурсу. Від’їзд учасників.

27.03 ДЕНЬ ВІДПОЧИНКУ ТА ЕКСКУРСІЙ

За бажанням колективів можна продовжити перебування в Одесі для відпочинку та екскурсій. Додатково можна замовити екскурсії в Одеські катакомби, дельфінарій, театри та музеї.

 

Участь колективу в 1й чи 2й конкурсний день визначається оргкомітетом після прийому всіх заявок.

Можливий заїзд колективів на більшу кількість діб.

Графік оглядових та додаткових екскурсій буде складатися індивідуально для кожної групи.

Оргкомітет  фестивалю залишає за собою право змінювати порядок проведення заходів.

 

КОНКУРСНІ НомІнацІЇ

Хореографія
  1. Класичний танець
  2. Модерн-танець

Вікові категорії

- 8-11 р;  - 12-15 р;  - 16-18 р;  - 19-25 р; 

- мішаний склад

Кількісний склад (для всіх номінацій)

соло (1 учасник);

дует або пара (2 учасників);

мала група (3-5 учасників);

формейшн або ансамбль (6 і більше учасників);

Кількість учасників колективу необмежена.

Вокал

2.1. Академічний вокал

Вікові категорії

- 6-9 р;  - 10-13 р;  - 14-17 р;  - 18-25 р;

- мішаний склад

Інструментальний жанр

3.1. Симфонічний

Вікові категорії

- 6-9 р; - 10-13 р; - 14-17 р; - 18-25 р; 

 - мішаний склад

 

КОНКУРСНІ ВИМОГИ

1. Класичний танець:

Солісти представляють 2 варіації з балетів класичного репертуару XIX-ХХ ст. у версії будь-якого хореографа, або варіацію на музику композиторів класичних балетів у постановці викладача, або класичний стилізований танець загальною тривалістю не більше 8 хвилин. Допускається представлення одного номеру.

Дуети представляють 2 па-де-де загальною тривалістю не більше 8 хвилин. Допускається представлення одного номеру.

Ансамблі представляють 2 варіації з балетів класичного репертуару XIX-ХХ ст. у версії будь-якого хореографа або класичний стилізований танець загальною тривалістю не більше 15 хвилин. За бажанням можлива участь у додатковій номінації за доплату.  Допускається представлення одного номеру.

Критерії оцінювання: техніка виконання; артистизм; музичність; художнє оформлення номеру.

2. Модерн-танець:

Солісти, дуети, ансамблі представляють 2 твори загальною тривалістю не більше 15 хвилин.

За бажанням можлива участь у додатковій номінації за доплату. Допускається представлення одного номеру.

Критерії оцінювання: техніка виконання; артистизм; музичність; художнє оформлення номеру.

3. Академічний вокал

Солісти, дуети представляють 2 композиції (арія, романс, пісня композитора-класика, народна пісня) загальною тривалістю не більше 8 хвилин.

Ансамблі представляють 2 класичних твори або уривок з опери загальною тривалістю не більше 12 хвилин. Допускається представлення одного номеру.

Критерії оцінювання:  чистота інтонації, чіткість дикції; ознаки голосу (тембр, сила, діапазон); виразність співу; майстерність і культура виконання, переконливість інтерпретації; відповідність репертуару виконавським можливостям і віковій категорії учасника; підібраний образ, естетика костюмів і реквізиту.

4. Інструментальний жанр

Учасники представляють 2-3 композиції загальною тривалістю не більше 10 хвилин. Допускається представлення одного номеру.

Критерії оцінювання: ступінь оволодіння інструментом; техніка і майстерність виконання; чистота інтонації і музичний лад; підбір репертуару, відповідність репертуару виконавським можливостям і віковій категорії учасника.

_________________________________________________________________________________________

 

При подачі заявки необхідно надати якісну сценічну фотографію в електронному варіанті.

Фотографії недостатньої якості та надіслані невчасно не будуть включені до друку!

а) Вікові категорії можуть змінюватися залежно від отриманих заявок.

б) Повний вік учасників солістів-виконавців визначається на момент участі у конкурсі.

в) Вікові групи ансамблів заявляються залежно від середнього віку учасників (невідповідність віковій групі може становити не більше 30%).

г) У разі перевищення зазначеного часу журі має право зупинити фонограму.

д) Не допускається виступ вокалістів на конкурсній програмі під фонограму «плюс».

е) Конкурсанти можуть виступати зі своїми концертмейстерами. Конкурсанти, що виступають з концертмейстерами, повинні мати з собою весь нотний матеріал. Також конкурсант може використовувати в якості акомпанементу записи на USB-флешках.

є) На пуантах НЕ танцюють дівчата вікової категорії 8-11 років.

ж)  Учасники можуть виступати з партнерами, що не беруть участь у конкурсі (з приміткою в заявці «партнер, що не бере участі в конкурсі»).

з) Усі конкурсанти повинні мати з собою необхідні костюми, грим, реквізит. Оргкомітет не забезпечує учасників костюмами, гримом, балетним взуттям тощо.

 

ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ

Носіями фонограм є USB-флешки (mp3-формат) з високою якістю звуку, рекомендується мати декілька видів носіїв, щоб бути універсально готовим. Кожна фонограма повинна бути підписана із вказівкою  назви ансамблю (прізвища соліста), назви композиції і тривалості її звучання. Прохання, щоб на носії були лише фестивальні фонограми (без будь-яких інших фото, документів, музики)! Це ускладнює роботу звукорежисера. Керівник колективу несе відповідальність за якість та збереження фонограм. У випадку перевищення вказаного в заявці часу виступу журі мають право зупинити фонограму!

 

ЖУРІ ФЕСТИВАЛЮ. НАГОРОДЖЕННЯ І ПРОВЕДЕННЯ ГАЛА-КОНЦЕРТУ

Виступи учасників переглядають професійні фахівці з числа заслужених діячів культури, народних артистів, продюсерів. Рішення журі не обговорюється і перегляду не підлягає. За рішенням суддів допускається дублювання призових місць за результатами конкурсу. Журі має право присудити не всі призові місця, Гран-прі  може не присуджуватися.

Результати конкурсу оголошуються на заключному Гала-концерті. Нагородження учасників проводиться за номінаціями та віковими категоріями. Присуджуються дипломи абсолютного переможця - володаря «Гран-прі»; лауреатів І, ІІ, ІІІ ступеню; дипломанта та учасника фестивалю.  Учасники фестивалю нагороджуються дипломами, призами та пам’ятними подарунками, а також спеціальними призами від оргкомітету та партнерів фестивалю.

Не всі учасники фестивалю будуть включені в програму Гала-концерту. Номери в Гала-концерт відбираються тільки за рішенням журі після перегляду всіх конкурсних виступів.

За рішенням режисера фестивалю щодо проведення Гала-концерту хореографічні колективи можуть готувати супровід для вокальних виконавців, окремі учасники можуть брати участь у побудові прологу, фіналу Гала-концерту. Режисер має право об’єднувати виступи учасників в єдиний номер.

 

УМОВИ УЧАСТІ

1. Для участі у фестивалі необхідно ПОДАТИ ЗАЯВКУ РАЗОМ З ПІДПИСАНОЮ ЯКІСНОЮ СЦЕНІЧНОЮ ФОТОГРАФІЄЮ В ЕЛЕКТРОННОМУ ВАРІАНТІЗаявка на кожного учасника (соло, ансамбль, дует) заповнюється окремоПодача заявок здійснюється ДО 3 БЕРЕЗНЯ 2017 РОКУ по: e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

2. Увага! Заявки, що подаються 1, 2, 3 БЕРЕЗНЯ, додають до ціни участі +100 ГРН! Рекомендуємо подавати заявки завчасно та не залишати це на останній день! При умові подачі заявки та передплати ДО 20 ЛЮТОГО діють пільги для керівників. Оргкомітет фестивалю залишає за собою право відмовити заявнику в участі раніше закінчення строку прийому заявок у разі великої кількості учасників або заявнику, що подається пізніше строку прийому заявок.

3. Участь у фестивалі підтверджується ТІЛЬКИ ПІСЛЯ ВНЕСЕННЯ ПЕРЕДПЛАТИ у розмірі 50% від вартості участі ДО 6 БЕРЕЗНЯ 2017 РОКУ  (ВКЛЮЧНО) на р/р оргкомітету фестивалю:

РЕКВІЗИТИ

ГО «ЯСКРАВА КРАЇНА», Р/р 26006050254911

в ПАТ «ПриватБанк», МФО 305299, ЄДРПОУ 35862919.

З формулюванням: забезпечення участі у фестивалі (вказати назву колективу або прізвище учасника).

У випадку відмови учасника від участі у конкурсі реєстраційний внесок не повертається.

4. Прохання вказувати в заявці номера для конкурсу в тому порядку, в якому зручно виступати вашому колективу. Режисер фестивалю при складанні конкурсної програми буде по можливості враховувати ваші побажання.

5. При заїзді і поселенні керівник колективу повинен мати список групи (П.І.Б., дата народження, №  і серія паспорта або свідоцтва про народження).

 

ФІНАНСОВІ УМОВИ УЧАСТІ

Вартість участі у фестивалі:  1550 грн/чел

У вартість входить:

участь у конкурсі за умовами положення у складі колективу;

проживання 2-х діб в готелі в 2-3-4-місних номерах зі зручностями;

2-разове харчування (сніданок+вечеря), починаючи з вечері 24.03, закінчуючи сніданком 26.03;

внутрішні транспортні перевезення за програмою фестивалю та пільги для керівників;

кожне 16 місце для керівників безкоштовне;

фуршет для керівників;

оглядова екскурсія по Одесі;

поліграфічна і сувенірна продукція для учасників фестивалю;

вхідні квитки на Гала-концерт в театр для супроводжуючих.

Важливо:

Розрахункова година в готелі 12:00. Раннє заселення або пізнє виселення можливе за попередньою домовленістю та за додаткову плату. Наявність місць підтверджується у порядку подачі заявок.

 

За бажанням групи додатково можна замовити:

Трансфер з вокзалу (чи на вокзал) на базу поселення.

Екскурсії в Одеські катакомби, дельфінарій, театри та музеї.

Продовжити перебування на фестивалі ще на одну добу.

За бажанням учасника виступати сольно чи в дуеті – доплата 100 грн/чол.

При бажанні виступити у додатковій номінації  – доплата 50 грн/чол.

Заявки, що подаються 1, 2, 3 березня, додають до ціни участі +100 грн.

Вартість і тематика майстер-класів буде повідомлена додатково.

Вартість трансферів та екскурсій розраховується індивідуально для кожної групи.