Положення фестивалю-конкурсу народної творчості

Скачати бланк заявки
Скачати положення
Скачати положення для учасників із Закарпатської області

 

ФЕСТИВАЛЬНИЙ МАРАФОН

Унікальна можливість для конкурсантів – виступивши один раз стати учасником одразу трьох конкурсів без додаткових плат і отримати оцінки та дипломи одразу від трьох незалежних складів журі!

 


І
V Міжнародний дитячо-юнацький фестиваль-конкурс національних культур та народної творчості  «ЯСКРАВА КРАЇНА» Закарпаття – 2017»

 

 

Міжнародний фестиваль-конкурс дитячої та юнацької хореографії «Падіюн-Євро-Данс - 2017»

 

 

ІII Міжнародний конкурс-фестиваль «Скрыжаваннi. Miнск»


Запрошуємо Вас відвідати Закарпаття, край, де проживають представники близько 70 різних національностей, край, що межує одночасно з 4 європейськими країнами: Польщею, Угорщиною, Словаччиною, Румунією, край гірських долин, водопадів, озер і замків. Вас обов’язково вразить Закарпаття своєю багатою різноманітністю! Крім того, запрошуємо в рамках фестивалю відвідати із творчою мандрівкою Словаччину!

 


Місце і дата:
м. Ужгород, 27-30 жовтня 2017 р. (+ можливість відвідати Словаччину)

 

Організатор: Громадська організація «ЯСКРАВА КРАЇНА»

 

За підтримки: Управління культури Закарпатської обласної державної адміністрації, департамент освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації.

 

Учасники: до участі запрошуються колективи, ансамблі, оркестри, дуети та сольні виконавці, в репертуарі яких представлені народна творчість, різноманітні жанри фольклору, а також учасники етнічних громад для представлення своєї культури.

 

Мета фестивалю: Фестиваль відбувається з метою підтримки, розвитку та популяризації  в широких колах народного мистецтва.

 

Завдання фестивалю-конкурсу:

 • Підтримка і розвиток народної творчості в Україні;
 • Знайомство з самобутньою культурою, мистецтвом і народними традиціями різних націй і народностей, що проживають в Україні та за її межами;
 • Обмін творчим досвідом, розвиток та укріплення творчих зв’язків самодіяльної творчості різних поколінь;
 • Підвищення професійного рівня керівників-педагогів колективів;
 • Виховання художнього смаку у підростаючого покоління;
 • Знайомство з історичною та культурною спадщиною Закарпаття.

 


ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ:

27.10 П’ятниця  – День відкриття фестивалю

Приїзд колективів, розміщення, екскурсія по м. Ужгород. Установчі збори керівників колективів і оргкомітету фестивалю. Урочиста церемонія відкриття фестивалю на Театральній площі.

28.10 Субота  – 1 Конкурсний день

Конкурсна програма

Вокал, музика - Ужгородське державне музичне училище імені Д.Є. Задора

Хореографія - Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості (Падіюн)

29.10 Неділя – 2 Конкурсний день

Продовження конкурсної програми для учасників з Закарпатської області та сусідніх регіонів.

Для колективів, чий конкурс вже відбувся, вільний день для відпочину, екскурсій, майстер-класів.

30.10 Понеділок - День Гала-концерту і завершення фестивалю

Методична підсумкова нарада керівників і членів журі фестивалю за підсумками конкурсу.

Підготовка до Гала-концерту. Заключний Гала-концерт та нагородження учасників в Закарпатському обласному державному українському музично-драматичному театрі. Від’їзд учасників.


Оргкомітет  фестивалю залишає за собою право змінювати порядок проведення заходів.

Участь колективу в 1й чи 2й конкурсний день визначається оргкомітетом після прийому всіх заявок.

Можливий заїзд колективів на більшу кількість діб.

У вільний час можлива організація екскурсій в Мукачеве і Замок Паланок, в термальні басейни Косино. Графік оглядових екскурсій та додаткових екскурсій буде складатися індивідуально для кожної групи.

 

НОМІНАЦІЇ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ:

 • народний танець;
 • стилізований народний танець;
 • класичний танець;
 • народна пісня;
 • народна музика;
 • обрядовий театр;
 • фольклорний колектив.

 

Кількісний склад (для всіх номінацій)

соло (1 учасник);

дует або пара (2 учасників);

мала група (3-5 учасників);

формейшн або ансамбль (6 і більше учасників);

оркестр.

Кількість учасників колективу необмежена

 

Вікові категорії (для всіх номінацій)

 1. молодша – до 9 років;
 2. середня – 10-13 років;
 3. старша – 14-17 років;
 4. молодіжна – 18-25 років;
 5. змішана.

 

 

КОНКУРСНІ ВИМОГИ:

Народний танець, Стилізований народний танець, Класичний танець

Учасники представляють на розсуд журі максимум 2 номери в одній номінації і віковій категорії загальною тривалістю не більше 10 хвилин. За бажанням можлива участь у додатковій номінації за доплату.

Від соліста чи дуету можна заявити максимум 2 номери в різних номінаціях чи вікових категоріях.

Народна пісня, Обрядовий театр, Фольклорний колектив

Учасники представляють на розсуд журі 2 номери в одній номінації і віковій категорії загальною тривалістю не більше 10 хвилин. Допускається представлення 1 номеру.

Народна музика

Учасники представляють 2-3 композиції загальною тривалістю не більш 10 хвилин. Допускається представлення 1 номеру.


При подачі заявки необхідно надати якісну сценічну фотографію в електронному варіанті.

Фотографії недостатньої якості та надіслані невчасно не будуть включені до друку!

а) Вікові категорії можуть змінюватися залежно від отриманих заявок;

б) Повний вік учасників солістів-виконавців визначається на момент участі у конкурсі;

в) Вікові групи ансамблів заявляються залежно від середнього віку учасників (невідповідність віковій групі може становити не більше 30%);

г) У разі перевищення зазначеного часу журі має право зупинити фонограму;

д) Не допускається виступ вокалістів на конкурсній програмі під фонограму «плюс», крім поза конкурсних виступів на відкритому повітрі.

 

 

ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ:

Носіями фонограм є USB-флешки (mp3-формат) з високою якістю звуку, рекомендується мати декілька видів носіїв, щоб бути універсально готовим. Кожна фонограма повинна бути підписана із вказівкою  назви ансамблю (прізвища соліста), назви композиції і тривалості її звучання. Прохання, щоб на носії були лише фестивальні фонограми (без будь-яких інших фото, документів, музики)! Це ускладнює роботу звукорежисера. Керівник колективу несе відповідальність за якість та збереження фонограм. У випадку перевищення вказаного в заявці часу виступу журі мають право зупинити фонограму!


 

ЖУРІ ФЕСТИВАЛЮ. НАГОРОДЖЕННЯ І ПРОВЕДЕННЯ ГАЛА-КОНЦЕРТУ

 • Виступи учасників переглядають високоповажні члени журі з числа заслужених діячів культури, народних артистів, продюсерів. На конкурсі окремо працюють незалежно один від одного три склади журі – конкурсу «Яскрава Країна», Україна, конкурсу «Падіюн-Євро-Данс», Україна (тільки для хореографічних колективів) та конкурсу «Скрыжаваннi. Miнск», Білорусь. Рішення журі не обговорюється і перегляду не підлягає. За рішенням суддів допускається дублювання призових місць за результатами конкурсу. Журі має право присудити не всі призові місця, Гран-прі  може не присуджуватися.
 • Результати конкурсу оголошуються на заключному Гала-концерті. Нагородження учасників проводиться за номінаціями та віковими категоріями. Присуджуються дипломи абсолютного переможця - володаря «Гран-прі»; лауреатів І, ІІ, ІІІ ступеню; дипломанта та учасника фестивалю.  Учасники фестивалю нагороджуються дипломами, призами та пам’ятними подарунками, а також спеціальними призами від оргкомітету та партнерів фестивалю.
 • Не всі учасники фестивалю можуть бути включені в програму Гала-концерту. Номери в Гала-концерт відбираються тільки за рішенням журі після перегляду всіх конкурсних виступів.
 • За рішенням режисера фестивалю щодо проведення Гала-концерту хореографічні колективи можуть готувати супровід для вокальних виконавців, окремі учасники можуть брати участь у побудові прологу, фіналу Гала-концерту. Режисер має право об’єднувати виступи учасників в єдиний номер.

 

 

УМОВИ УЧАСТІ

1. Для участі у фестивалі необхідно подати заявку разом з підписаною якісною сценічною фотографією в електронному варіанті. Подача заявок здійснюється до 10 жовтня 2017 року по: e-mail:  Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript..

2. Участь у фестивалі підтверджується тільки після внесення передплати у розмірі 50% від вартості пакету до 15 жовтня 2017 року  на р/р оргкомітету фестивалю:

РЕКВІЗИТИ

ГО «ЯСКРАВА КРАЇНА», Р/р 26006050254911

в ПАТ «ПриватБанк», МФО 305299, ЄДРПОУ 35862919.

З формулюванням: забезпечення участі у фестивалі

(вказати назву колективу або прізвище учасника).

У випадку відмови учасника від участі у конкурсі реєстраційний внесок не повертається.

3. Прохання вказувати номера в заявці для конкурсу в тому порядку, в якому зручно виступати для вашого колективу. Режисер фестивалю при складанні конкурсної програми буде максимально враховувати ваші побажання.

4. На Церемонії відкриття фестивалю одна пара з колективу презентує під час дефіле власний національний костюм (український чи інших національностей) з репертуару колективу.

5. Колектив або учасник за власним бажанням пропонує один номер (з конкурсної програми чи будь-який інший) для Благодійного концерту відкриття фестивалю, що відбувається 27.10 на Театральній площі (враховуючи, що сцена на відкритому повітрі). Не всі учасники можуть бути включені в програму концерту. Режисер формує програму концерту після отримання всіх заявок.

6. При заїзді і поселенні керівник колективу повинен мати список групи (П.І.Б., дата народження, №  і серія паспорта або свідоцтва про народження).

 

ФІНАНСОВІ УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ

Пакет А: 2100 грн/чол. включає:

 • участь у конкурсі  (одразу у 3-х! – «Яскрава Країна», Україна, «Падіюн-Євро-Данс», Україна та «Скрыжаваннi. Miнск», Білорусь) за умовами положення у складі колективу;
 • проживання в готелі в номерах зі зручностями 4 дні/3 ночі;
 • 3-разове харчування, починаючи 27.10 з обіду, закінчуючи 30.10 сніданком;
 • внутрішні транспортні перевезення за програмою фестивалю;
 • кожне 16 місце для керівників безкоштовне;
 • фуршет для керівників;
 • оглядова екскурсія по м. Ужгород з відвідуванням Ужгородського замку та Музею народної архітектури та побуту;
 • поліграфічна та сувенірна продукція для учасників конкурсу;

При умові подання заявки до 30.09 та оплати 50% від загальної суми пакету діють пільги для керівників

Пакет B: 1800 грн/чол.  включає:

 • участь у конкурсі  (одразу у 3-х! – «Яскрава Країна», Україна, «Падіюн-Євро-Данс», Україна та «Скрыжаваннi. Miнск», Білорусь) за умовами положення у складі колективу;
 • проживання в хостелі та гуртожитку в номерах зі зручностями  на поверсі 4 дні/3 ночі з 27 до 30 жовтня;
 • 3-разове харчування, починаючи 27.10 з обіду, закінчуючи 30.10 сніданком;
 • внутрішні транспортні перевезення за програмою фестивалю;
 • кожне 16 місце для керівників безкоштовне;
 • фуршет для керівників;
 • оглядова екскурсія по м. Ужгород з відвідуванням Ужгородського замку та Музею народної архітектури та побуту;
 • поліграфічна та сувенірна продукція для учасників конкурсу.

При умові подання заявки до 30.09 та оплати 50% від загальної суми пакету діють пільги для керівників

 

Важливо:

Розрахункова година в готелі 12:00. Раннє заселення або пізнє виселення можливе за попередньою домовленістю та за додаткову плату. Наявність місць підтверджується в черговості подачі заявок.

При бажанні учасника виступити сольно чи в дуеті – доплата +100 грн/чол.

При бажанні виступити у додатковій номінації  – доплата +50 грн/чол.

 

 

За бажанням групи додатково можна замовити:

Трансфер з залізничного чи автовокзалу на базу поселення.

Додаткові екскурсії в Мукачеве і Замок Паланок, в термальні басейни Косино.

 


У зв’язку з прийняттям безвізового режиму для України в рамках фестивалю можлива організація творчої поїздки до Словаччини чи Угорщини


Програма А: Угорщина

Дана програма передбачає скорочення програми в Ужгороді і участь у фестивалі в Будапешті

30. 10 Сніданок в Ужгороді. Виселення з готелю/хостелу/гуртожитку. Переїзд в Будапешт. Виступ у фестивалі. Розміщення в готелі. Вечеря. Відпочинок.

31.10 Сніданок. Оглядова екскурсія по Будапешту. Вільний час. У вільний час можлива організація факультативних екскурсій: Термальні Купальні, Тропікаріум, Зоопарк тощо. Вечеря. Нічліг в готелі.

01.11 Сніданок. Виселення з готелю. Вільний час. Можлива поїздка в Сентендре – місто майстрів та марципанів. Від’їзд колективу в Україну за індивідуальним графіком.


Вартість участі на групу 40 чол.+2 керівника безкоштовно

145 євро/чол (з автобусним супроводженням)

120 євро/чол (для груп на своєму транспорті)

При групі менше ніж 40 чоловік буде перерахунок. Можливе скорочення перебування до 1 доби і додання нічного переїзду для економії. Вартість розраховується індивідуально за кількістю групи, програма обговорюється додатково.

У вартість входить: 

 • проїзд автобусом з Ужгорода за програмою;
 • проживання в готелі в 3-4-місних номерах (заселення в 1-2-місні номери за запитом за доплату) – 2 ночі в Будапешті;
 • харчування сніданок + вечеря 2 доби;
 • оглядова екскурсія по Будапешту;
 • участь у конкурсі у складі колективу;
 • кожне 21 місце безкоштовно і особливі умови для керівників;

Додатково оплачується:

 • факультативні екскурсії за бажанням, вхідні квитки в музеї тощо (вартість уточнюється додатково).
 • у випадку не біометричного паспорту сплачується консульський збір для дорослих– 35 Eur; послуги візового центру для усіх - 18 Eur);
 • медичне страхування;

 

 

 


Програма В: Словаччина

Дана програма передбачає неконкурсний виступ в Словаччині, творчу зустріч зі словацьким колективом та участь у фестивалі в Ужгороді

25.10 Переїзд в Кошице (Словаччина). Розміщення в готелі. Оглядова екскурсія по Кошице. У вільний час можлива екскурсія в Зоопарк. Вечеря.  Відпочинок.

26.10 Сніданок. Творча зустріч з місцевим колективом. Виступ. Вечеря. Нічліг в готелі.

27.10 Сніданок. Виселення з готелю. Переїзд в Ужгород і участь у програмі Фестивального Марафону.

 


Вартість участі на групу 40 чол.+2 керівника безкоштовно

115 євро/чол (з автобусним супроводженням)

100 євро/чол (для груп на своєму транспорті)

При групі менше ніж 40 чоловік буде перерахунок. Вартість розраховується індивідуально за кількістю групи, програма обговорюється додатково.

У вартість входить: 

 • проїзд автобусом з Ужгорода за програмою;
 • проживання в готелі в 3-4-місних номерах (заселення в 1-2-місні номери за запитом за доплату) – 2 ночі в Кошице;
 • харчування сніданок + вечеря 2 доби;
 • оглядова екскурсія по Кошице;
 • організація творчого виступу колективу;
 • кожне 21 місце безкоштовно і особливі умови для керівників;

Додатково оплачується:

 • факультативні екскурсії за бажанням, вхідні квитки в зоопарк, музеї тощо (вартість уточнюється додатково).
 • у випадку не біометричного паспорту сплачується консульський збір для дорослих– 35 Eur; послуги візового центру для усіх - 18 Eur);
 • медичне страхування;