Положення фестивалю-конкурсу сучасної творчості

Скачати положення
Скачати бланк заявки

 

ФЕСТИВАЛЬНИЙ МАРАФОН

1 масштабний фестиваль = 3 конкурси одночасно

Унікальна можливість для конкурсантів – виступаючи один раз стати учасником одразу трьох конкурсів без додаткових плат і отримати оцінки та дипломи одразу від трьох незалежних складів журі!

 

V Міжнародний фестиваль-конкурс сучасної дитячо-юнацької творчості

 «ЯСКРАВА КРАЇНА» Закарпаття – 2018» (Україна)

 

Міжнародний фестиваль-конкурс дитячої та юнацької хореографії

«Падіюн-Євро-Данс - 2018» (Україна)

 

Міжнародний фестиваль танцю і пісні «Хвилі Охриду» (Македонія)

 

м. Ужгород, 26-29 жовтня 2018 р.

(+ можливість відвідати Словаччину, Кошице 25-26 жовтня)

 

Фестиваль проводиться під патронатом: Управління культури Закарпатської обласної державної адміністрації, департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації.

Учасники: до участі запрошуються  хореографічні , вокальні та інструментальні  дитячі, юнацькі та молодіжні творчі колективи, а також солісти та малі форми, що працюють в різних жанрах сучасного мистецтва.

Мета фестивалю: Фестиваль відбувається з метою підтримки, розвитку, популяризації  в широких колах дитячої та молодіжної творчості, підвищення професійної майстерності юних артистів та виявлення найбільш сильних виконавців в різних напрямках мистецтва.

Завдання фестивалю-конкурсу:

 • Розвиток хореографічного, вокального, інструментального дитячого та юнацького мистецтва;
 • Обмін творчим досвідом і творчими досягненнями між колективами, керівниками і встановлення творчих контактів;
 • Підвищення професійного рівня керівників-педагогів дитячих колективів;
 • Підтримка талановитих дітей та молоді в реалізації творчого потенціалу;
 • Виховання художнього смаку у підростаючого покоління;
 • Знайомство з історичною та культурною спадщиною Закарпаття.

 

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ:

26.10 П’ятниця  – День відкриття фестивалю

Приїзд колективів, розміщення, екскурсія по м. Ужгород. Установчі збори керівників колективів і оргкомітету фестивалю. Урочиста церемонія відкриття фестивалю на Театральній площі.

27.10 Субота  – 1 Конкурсний день

Конкурсна програма

Вокал, музика - Ужгородський музичний коледж ім. Д. Задора

Хореографія - Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості (Падіюн)

28.10 Неділя – 2 Конкурсний день

Продовження конкурсної програми.

Для колективів, чий конкурс вже відбувся, у вільний час відпочинок, екскурсії, майстер-класи.

Церемонія нагородження конкурсу «Падіюн-Євро-Данс - 2018» та дискотека у стилі «Хелоуін».

29.10 Понеділок - День Гала-концерту і завершення фестивалю

Методична підсумкова нарада керівників і членів журі фестивалю за підсумками конкурсу.

Підготовка до Гала-концерту. Заключний Гала-концерт та нагородження учасників в Закарпатському обласному державному українському музично-драматичному театрі. Від’їзд учасників.

Оргкомітет  фестивалю залишає за собою право змінювати порядок проведення заходів.

Участь колективу в 1й чи 2й конкурсний день визначається оргкомітетом після прийому всіх заявок.

Можливий заїзд колективів на більшу кількість діб.

У вільний час можлива організація екскурсій в Мукачеве і Замок Паланок, в термальні басейни Косино. Графік оглядових екскурсій та додаткових екскурсій буде складатися індивідуально для кожної групи.

Правила, не освячені даним Положенням, визначає Оргкомітет ГО «Яскрава Країна».

 

НОМІНАЦІЇ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ:

Хореографія  

1.1. Сучасний танець/ Джаз, джаз-модерн, модерн, контемпорарі.

1.2. Street dance/ Сучасний спортивний танець (hip-hop, techno-club dance, disco dance, break dance, funky styles (popping, locking), house, а також інші напрямки сучасної клубної та вуличної танцювальної культури).

1.3. Dance show/ Танцювальне шоу (синтез стилів із загальним сюжетом, ідеєю, танець повинен бути яскравим або мати елементи шоу).

1.4. Естрадний танець

1.5. Tap dance/ Степ, чечітка

1.6. Класична хореографія

1.7. Бальна хореографія

Вокал

2.1. Естрадний вокал

2.2. Академічний вокал

Інструментальний жанр

Симфонічний, Духовий, Струнний, Естрадний,  Джазовий, Змішаний

 

Кількісний склад (для всіх номінацій)

соло (1 учасник);

дует або пара (2 учасників);

мала група (3-5 учасників);

формейшн або ансамбль (6 і більше учасників);

оркестр.

Кількість учасників колективу необмежена

Вікові категорії (для всіх номінацій)

1.    молодша – до 9 років;

2.    середня – 10-13 років;

3.    старша – 14-17 років;

4.    молодіжна – 18-25 років;

5.    змішана.

 

КОНКУРСНІ ВИМОГИ:

Хореографія:

 1. Учасники представляють на розсуд журі максимум 2 номери в одній номінації і віковій категорії загальною тривалістю не більше 8 хвилин. За бажанням можлива участь у додатковій номінації за доплату.
 2. Від соліста чи дуету можна заявити максимум 2 номери в одній номінації. За бажанням можлива участь у додатковій номінації за доплату.
 3. Критерії оцінок: техніка і майстерність виконання; оригінальність постановки, композиція; підбір і відповідність музичного супроводу; підбір і оригінальність костюмів.

Вокал:

 1. Учасники представляють на розсуд журі 2 різнопланові композиції в одній номінації і віковій категорії загальною тривалістю не більше 8 хвилин (ансамблі до 10 хвилин). Допускається виконання одного номеру. За бажанням можлива участь у додатковій номінації за доплату.
 2. Критерії оцінок: чистота інтонації, чіткість дикції; ознаки голосу (тембр, сила, діапазон); артистизм, передача образу і поведінка на сцені, культура виконання; відповідність репертуару виконавським можливостям і віковій категорії учасника; естетика костюмів і реквізиту.

Інструментальна музика:

Учасники представляють 2-3 композиції загальною тривалістю не більш 10 хвилин. Допускається представлення 1 номеру.

При подачі заявки необхідно надати якісну сценічну фотографію в електронному варіанті. Фотографії недостатньої якості та надіслані невчасно не будуть включені до друку!

а) Вікові категорії можуть змінюватися залежно від отриманих заявок;

б) Повний вік учасників солістів-виконавців визначається на момент участі у конкурсі;

в) Вікові групи ансамблів заявляються залежно від середнього віку учасників (невідповідність віковій групі може становити не більше 30%);

г) У разі перевищення зазначеного часу журі має право зупинити фонограму;

д) Не допускається виступ вокалістів на конкурсній програмі під фонограму «плюс», крім поза конкурсних виступів на відкритому повітрі.

 

ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ:

Носіями фонограм є USB-флешки (mp3-формат) з високою якістю звуку, рекомендується мати декілька видів носіїв, щоб бути універсально готовим. Кожна фонограма повинна бути підписана із вказівкою  назви ансамблю (прізвища соліста), назви композиції і тривалості її звучання. Прохання, щоб на носії були лише фестивальні фонограми (без будь-яких інших фото, документів, музики)! Це ускладнює роботу звукорежисера. Керівник колективу несе відповідальність за якість та збереження фонограм. У випадку перевищення вказаного в заявці часу виступу журі мають право зупинити фонограму!

 

ЖУРІ ФЕСТИВАЛЮ. НАГОРОДЖЕННЯ І ПРОВЕДЕННЯ ГАЛА-КОНЦЕРТУ

 • Виступи учасників переглядають високоповажні члени журі з числа заслужених діячів культури, народних артистів, продюсерів. На конкурсі окремо працюють незалежно один від одного три склади журі – конкурсу «Яскрава Країна», Україна, конкурсу «Падіюн-Євро-Данс», Україна (тільки для хореографічних колективів) та конкурсу «Хвилі Охриду», Македонія. Рішення журі не обговорюється і перегляду не підлягає. За рішенням суддів допускається дублювання призових місць за результатами конкурсу. Журі має право присудити не всі призові місця, Гран-прі може не присуджуватися.
 • Результати конкурсу оголошуються на заключному Гала-концерті. Нагородження учасників проводиться за номінаціями та віковими категоріями. Присуджуються дипломи абсолютного переможця - володаря «Гран-прі»; лауреатів І, ІІ, ІІІ ступеню; дипломанта та учасника фестивалю. Учасники фестивалю нагороджуються дипломами, призами та пам’ятними подарунками, а також спеціальними призами від оргкомітету та партнерів фестивалю.
 • Не всі учасники фестивалю можуть бути включені в програму Гала-концерту. Номери в Гала-концерт відбираються тільки за рішенням журі після перегляду всіх конкурсних виступів.
 • За рішенням режисера фестивалю щодо проведення Гала-концерту хореографічні колективи можуть готувати супровід для вокальних виконавців, окремі учасники можуть брати участь у побудові прологу, фіналу Гала-концерту. Режисер має право об’єднувати виступи учасників в єдиний номер.

 

УМОВИ УЧАСТІ

Для участі у фестивалі необхідно

 • подати заявку встановленого зразку до 10 жовтня 2018 року на: e-mail: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript., або Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript..

Оргкомітет фестивалю залишає за собою право відмовити заявнику в участі раніше закінчення строку прийому заявок у разі великої кількості учасників або заявнику, що подається пізніше строку прийому заявок.

В заявці просимо вказувати номери для конкурсу в тому порядку, в якому зручно виступати для вашого колективу. Режисер фестивалю при складанні конкурсної програми буде максимально враховувати ваші побажання.

Учасник за власним бажанням пропонує один номер (з конкурсної програми чи будь-який інший) для Благодійного концерту відкриття фестивалю, що відбувається 26.10 на Театральній площі (враховуючи, що сцена на відкритому повітрі). Не всі учасники можуть бути включені в програму концерту. Режисер формує програму концерту після отримання всіх заявок.

 • разом з заявкою надіслати 2-3 якісних фото колективу до 10 жовтня 2018 року на: e-mail: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript..

Фотографії недостатньої якості та надіслані невчасно не будуть включені до друку в офіційному каталозі фестивалю.

Оргкомітет ГО «Яскрава Країна» залишає за собою виключне некомерційне право розповсюдження відео та фото матеріалів з усіх заходів, що проводяться у рамках Фестивалів.

 • разом з заявкою надіслати підписані конкурсні фонограми учасника.
 • дочекатися відповіді-підтвердження від оргкомітету фестивалю щодо прийому заявки.
 • внести передплату у розмірі 100% реєстраційного внеску для учасників із Закарпатської області та у розмірі 50% від вартості пакету участі для учасників з інших областей та регіонів до 15 жовтня 2018 року на р/р оргкомітету фестивалю:

РЕКВІЗИТИ

ГО «ЯСКРАВА КРАЇНА», Р/р 26006050254911

в ПАТ «ПриватБанк», МФО 305299, ЄДРПОУ 35862919.

З формулюванням: забезпечення участі у фестивалі

(вказати назву колективу або прізвище учасника).

У випадку відмови учасника від участі у конкурсі реєстраційний внесок не повертається.

 • При заїзді і поселенні керівник колективу повинен мати список групи (П.І.Б., дата народження, № і серія паспорта або свідоцтва про народження).


ФІНАНСОВІ УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ

Пакет А: 2350 грн/чол. включає:

участь у конкурсі  (одразу у 3-х! – «Яскрава Країна», Україна, «Падіюн-Євро-Данс», Україна та «Хвилі Охриду», Македонія) за умовами положення у складі колективу;

проживання в готелі в номерах зі зручностями 4 дні/3 ночі;

3-разове харчування, починаючи 26.10 з обіду, закінчуючи 29.10 сніданком;

внутрішні транспортні перевезення за програмою фестивалю;

кожне 16 місце для керівників безкоштовне;

фуршет для керівників;

оглядова екскурсія по м. Ужгород з відвідуванням Ужгородського замку та Музею народної архітектури та побуту;

поліграфічна та сувенірна продукція для учасників конкурсу;

При умові подання заявки до 30.09 та оплати 50% від загальної суми пакету діють пільги для керівників

Пакет B: 1950 грн/чол.  включає:

участь у конкурсі  (одразу у 3-х! – «Яскрава Країна», Україна, «Падіюн-Євро-Данс», Україна та «Хвилі Охриду», Македонія) за умовами положення у складі колективу;

проживання в хостелі чи гуртожитку в номерах зі зручностями  на поверсі, або в готелі в номерах зі зручностями 4 дні/3 ночі;

3-разове харчування, починаючи 26.10 з обіду, закінчуючи 29.10 сніданком;

внутрішні транспортні перевезення за програмою фестивалю;

кожне 16 місце для керівників безкоштовне;

фуршет для керівників;

оглядова екскурсія по м. Ужгород з відвідуванням Ужгородського замку та Музею народної архітектури та побуту;

поліграфічна та сувенірна продукція для учасників конкурсу.

При умові подання заявки до 30.09 та оплати 50% від загальної суми пакету діють пільги для керівників

Розрахункова година - 12:00. Раннє заселення або пізнє виселення можливе за попередньою домовленістю та за додаткову плату. Наявність місць підтверджується в черговості подачі заявок.

При бажанні учасника виступити сольно чи в дуеті – доплата +150 грн/чол.

При бажанні виступити у додатковій номінації  – доплата +100 грн/чол.

 

Для учасників із Закарпатської області реєстраційний внесок становить (без пакету):

соло, дует – 400 грн./чол.

мала форма, ансамбль  – 140 грн./чол.

оркестр (16-25 осіб) – 90 грн/чол.,   оркестр (від 26 осіб) – 80 грн/чол.

При бажанні виступити у додатковій номінації  – доплата + 100 грн/чол.

Якщо учасник виступає сольно чи в дуеті, а також у складі колективу, оплачується внесок 500 грн (400 грн соло + 100 грн за додатковий виступ у складі колективу).

 

За бажанням групи додатково можна замовити:

Трансфер з залізничного чи автовокзалу на базу поселення.

Додаткові екскурсії в Мукачеве і Замок Паланок, в термальні басейни Косино.

 

А також!

Пропонуємо у рамках фестивалю відвідати Словаччину з творчим візитом і додатковим виступом


Чому Кошице – прекрасний варіант на уїк-енд?

 • Близькість українського кордону - від Ужгороду всього 110 км
 • Старовинна архітектура, багата історія і культура міста зачаровує
 • Вузенькі вулички з затишними кафе і маленькими магазинчиками, в яких хочеться заблукати
 • Один з найкращих зоопарків Європи, який пропонуємо відвідати
 • В місті проводиться багато фестивалів, заходів і концертів, у 2013 році Кошице отримало статус культурної столиці Європи

Програма передбачає неконкурсний виступ в Словаччині, творчу зустріч зі словацьким колективом та участь у фестивалі в Ужгороді

 

Варіант програми з ночівлею:

25.10 В першій половині дня переїзд в Кошице. Розміщення в готелі. Обід. Оглядова екскурсія по Кошице. Відвідування Зоопарку. Вечеря. Відпочинок.

26.10 Сніданок. Творча зустріч зі словацьким колективом. Виступ. Переїзд в Ужгород, вечірнє прибуття в готель і ночівля в Ужгороді. Продовження участі у програмі Фестивального Марафону.

Вартість участі на групу 40 чол.+2 керівника безкоштовно - 100 євро/чол

При групі менше ніж 40 чоловік буде перерахунок. Вартість розраховується індивідуально за кількістю групи, програма обговорюється додатково.

У вартість входить: 

- проїзд автобусом з Ужгорода за програмою;

- проживання в готелі 1 ночівля в 3-4-місних номерах (заселення в 1-2-місні номери за запитом за доплату)

- харчування  1 сніданок + 1 обід + 1 вечеря;

- оглядова екскурсія по Кошице;

- відвідування зоопарку;

- організація творчого виступу колективу;

- кожне 21 місце безкоштовно і особливі умови для керівників.

Додатково оплачується:

- факультативні екскурсії за бажанням, музеї тощо (вартість уточнюється додатково).

- додаткове харчування за бажанням;

- медичне страхування.

 

 

Варіант програми без ночівлі:

26.10 Ранній виїзд в Кошице з Ужгорода. Оглядова екскурсія по Кошице. Обід. Творча зустріч зі словацьким колективом. Виступ. Вільний час, вечеря.  Переїзд в Ужгород, вечірнє прибуття в готель і ночівля в Ужгороді. Продовження участі у програмі Фестивального Марафону.

Вартість участі на групу 40 чол.+2 керівника безкоштовно - 70 євро/чол

При групі менше ніж 40 чоловік буде перерахунок. Вартість розраховується індивідуально за кількістю групи, програма обговорюється додатково.

У вартість входить: 

- проїзд автобусом з Ужгорода за програмою;

- харчування  в Кошице  1 обід і 1 вечеря;

- оглядова екскурсія по Кошице;

- організація творчого виступу колективу;

- кожне 21 місце безкоштовно і особливі умови для керівників.

Додатково оплачується:

- факультативні екскурсії за бажанням, музеї, зоопарк тощо (вартість уточнюється додатково).

- додаткове харчування за бажанням;

- медичне страхування.