Положення фестивалю-конкурсу

Скачати положення
Скачати положення для учасників Одеської області
Скачати бланк заявки

  

І МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС

КЛАСИЧНОЇ ХОРЕОГРАФІЇ, МУЗИКИ ТА ВОКАЛУ

«VIVA ODESSA, VIVA CLASSIC»

 м. Одеса , 24-26 березня 2018 р.

 

Організатор: Громадська організація «ЯСКРАВА КРАЇНА»

До участі запрошуються: колективи класичного танцю, балетні школи і студії, солісти та ансамблі академічного співу, хори, а також інструментальні ансамблі, камерні оркестри та сольні виконавці інструментальної музики. 

МЕТА ФЕСТИВАЛЮ

Розвиток естетичного смаку і культури у дітей та підлітків, підвищення творчої ініціативи та зацікавленості в академічному вокальному мистецтві, класичному танці та інструментальній музиці. 

 

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ

23.03 ДЕНЬ ВІДПОЧИНКУ ТА ЕКСКУРСІЙ

За бажанням колективів можна розпочати перебування в Одесі на день раніше для відпочинку та екскурсій. Додатково можна замовити екскурсії в Одеські катакомби, дельфінарій, театри та музеї.

24.03 1-Й КОНКУРСНИЙ ДЕНЬ

Приїзд учасників, поселення. Установчі збори керівників колективів та оргкомітету фестивалю. Оглядова екскурсія по Одесі. Репетиції. Початок конкурсного перегляду.

Ввечері за бажанням відвідування спектаклю в Одеському Національному Академічному театрі Опери та Балету.

25.03 2-Й КОНКУРСНИЙ ДЕНЬ

Репетиції, продовження конкурсного перегляду. Майстер-класи для учасників фестивалю від членів журі (якщо дозволить програма).

26.03 ДЕНЬ ГАЛА-КОНЦЕРТУ ТА ЗАКРИТТЯ ФЕСТИВАЛЮ 

Методичні наради керівників колективів з членами журі за підсумками конкурсу. Підготовка до Гала та заключний Гала-концерт фестивалю. Нагородження учасників конкурсу. Від’їзд учасників.

Участь колективу в 1й чи 2й конкурсний день визначається оргкомітетом після прийому всіх заявок.

Можливий заїзд колективів на більшу кількість діб.

Графік оглядових та додаткових екскурсій буде складатися індивідуально для кожної групи.

Оргкомітет  фестивалю залишає за собою право змінювати порядок проведення заходів.

 

КОНКУРСНІ НОМІНАЦІЇ

Хореографія

1.         Класичний танець

Вікові категорії

- 8-11 р;  - 12-15 р;  - 16-18 р;  - 19-25 р; - 26+; - мішаний склад

Кількісний склад (для всіх номінацій)

соло (1 учасник);

дует або пара (2 учасників);

мала група (3-5 учасників);

формейшн або ансамбль (6 і більше учасників);

хор;

камерний оркестр.

Кількість учасників колективу необмежена.

Вокал

2. Академічний вокал, хоровий спів

 

Вікові категорії

- 6-9 р;  - 10-13 р;  - 14-17 р;  - 18-25 р; - 26+; - мішаний склад

Інструментальний жанр

3. Симфонічний, струнний, камерний

Вікові категорії

- 6-9 р; - 10-13 р; - 14-17 р; - 18-25 р; - 26+;  - мішаний склад

 

Для учасників в номінаціях естрадний, народний вокал, народний, сучасний танець дивись окреме положення.

 

 

КОНКУРСНІ ВИМОГИ

1. Класичний танець:

Солісти представляють 2 варіації з балетів класичного репертуару XIX-ХХ ст. у версії будь-якого хореографа, або варіацію на музику композиторів класичних балетів у постановці викладача, або класичний стилізований танець загальною тривалістю не більше 8 хвилин. Допускається представлення одного номеру.

Дуети представляють 2 па-де-де загальною тривалістю не більше 8 хвилин. Допускається представлення одного номеру.

Ансамблі представляють 2 варіації з балетів класичного репертуару XIX-ХХ ст. у версії будь-якого хореографа або класичний стилізований танець загальною тривалістю не більше 15 хвилин. За бажанням можлива участь у додатковій номінації за доплату.  Допускається представлення одного номеру.

Критерії оцінювання: техніка виконання; артистизм; музичність; художнє оформлення номеру.

2. Академічний вокал, хоровий спів

Солісти, дуети представляють 2 композиції (арія, романс, пісня композитора-класика, народна пісня) загальною тривалістю не більше 8 хвилин.

Ансамблі, хори представляють 2 класичних твори або уривок з опери загальною тривалістю не більше 12 хвилин. Допускається представлення одного номеру.

Критерії оцінювання:  чистота інтонації, чіткість дикції; ознаки голосу (тембр, сила, діапазон); виразність співу; майстерність і культура виконання, переконливість інтерпретації; відповідність репертуару виконавським можливостям і віковій категорії учасника; підібраний образ, естетика костюмів і реквізиту.

3. Інструментальний жанр

Солісти, дуети представляють 2 композиції загальною тривалістю не більше 8 хвилин. Допускається представлення одного номеру.

Ансамблі, оркестри представляють 3-4 композиції загальною тривалістю не більше 15 хвилин.

Критерії оцінювання: ступінь оволодіння інструментом; техніка і майстерність виконання; чистота інтонації і музичний лад; підбір репертуару, відповідність репертуару виконавським можливостям і віковій категорії учасника.

_________________________________________________________________________________________

а) Вікові категорії можуть змінюватися залежно від отриманих заявок.

б) Повний вік учасників солістів-виконавців визначається на момент участі у конкурсі.

в) Вікові групи ансамблів заявляються залежно від середнього віку учасників (невідповідність віковій групі може становити не більше 30%).

г) У разі перевищення зазначеного часу журі має право зупинити фонограму.

д) Не допускається виступ вокалістів на конкурсній програмі під фонограму «плюс».

е) Конкурсанти можуть виступати зі своїми концертмейстерами. Конкурсанти, що виступають з концертмейстерами, повинні мати з собою весь нотний матеріал. Також конкурсант може використовувати в якості акомпанементу записи на USB-флешках.

є) На пуантах НЕ танцюють дівчата вікової категорії 8-11 років.

ж)  Учасники можуть виступати з партнерами, що не беруть участь у конкурсі (з приміткою в заявці «партнер, що не бере участі в конкурсі»).

з) Усі конкурсанти повинні мати з собою необхідні костюми, грим, реквізит. Оргкомітет не забезпечує учасників костюмами, гримом, балетним взуттям тощо.

 

ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ

Фонограми надсилаються завчасно в оргкомітет фестивалю. Але на всякий випадок USB-флешка (mp3-формат) з фонограмами має бути у керівника колективу з собою. Рекомендується мати декілька видів носіїв, щоб бути універсально готовим. Кожна фонограма повинна бути підписана із вказівкою  назви ансамблю (прізвища соліста), назви композиції і тривалості її звучання. Прохання, щоб на носії були лише фестивальні фонограми (без будь-яких інших фото, документів, музики)! Це ускладнює роботу звукорежисера. Керівник колективу несе відповідальність за якість та збереження фонограм. У випадку перевищення вказаного в заявці часу виступу журі мають право зупинити фонограму!

 

ЖУРІ ФЕСТИВАЛЮ. НАГОРОДЖЕННЯ І ПРОВЕДЕННЯ ГАЛА-КОНЦЕРТУ

  • Виступи учасників переглядають професійні фахівці з числа заслужених діячів культури, народних артистів, продюсерів. Рішення журі не обговорюється і перегляду не підлягає. За рішенням суддів допускається дублювання призових місць за результатами конкурсу. Журі має право присудити не всі призові місця, Гран-прі може не присуджуватися.
  • Результати конкурсу оголошуються на заключному Гала-концерті. Нагородження учасників проводиться за номінаціями та віковими категоріями. Присуджуються дипломи абсолютного переможця - володаря «Гран-прі»; лауреатів І, ІІ, ІІІ ступеню; дипломанта та учасника фестивалю. Учасники фестивалю нагороджуються дипломами, призами та пам’ятними подарунками, а також спеціальними призами від оргкомітету та партнерів фестивалю.
  • Не всі учасники фестивалю будуть включені в програму Гала-концерту. Номери в Гала-концерт відбираються тільки за рішенням журі після перегляду всіх конкурсних виступів.
  • За рішенням режисера фестивалю щодо проведення Гала-концерту хореографічні колективи можуть готувати супровід для вокальних виконавців, окремі учасники можуть брати участь у побудові прологу, фіналу Гала-концерту. Режисер має право об’єднувати виступи учасників в єдиний номер.

 

УМОВИ УЧАСТІ

Для участі у фестивалі необхідно

  • Подати заявку встановленого зразку до 3 березня 2018 року на: e-mail: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript..

Увага! Заявки, що подаються 1, 2, 3 березня, додають до ціни участі +100 грн! Рекомендуємо подавати заявки завчасно та не залишати це на останній день! При умові подачі заявки та передплати до 20 лютого діють пільги для керівників.

Оргкомітет фестивалю залишає за собою право відмовити заявнику в участі раніше закінчення строку прийому заявок у разі великої кількості учасників або заявнику, що подається пізніше строку прийому заявок.

В заявці просимо вказувати номери для конкурсу в тому порядку, в якому зручно виступати для вашого колективу. Режисер фестивалю при складанні конкурсної програми буде максимально враховувати ваші побажання.

  • Разом з заявкою надіслати 2-3 якісних фото колективу до 3 березня 2018 року на: e-mail: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.Фотографії недостатньої якості та надіслані невчасно не будуть включені до друку в офіційному каталозі фестивалю.
  • Разом з заявкою надіслати підписані конкурсні фонограми учасника.
  • Дочекатися відповіді-підтвердження від оргкомітету фестивалю щодо прийому заявки.
  • Внести передплату у розмірі 50% від вартості пакету до 6 березня 2018 року на р/р оргкомітету фестивалю:

РЕКВІЗИТИ

ГО «ЯСКРАВА КРАЇНА», Р/р 26006050254911

в ПАТ «ПриватБанк», МФО 305299, ЄДРПОУ 35862919.

З формулюванням: забезпечення участі у фестивалі

(вказати назву колективу або прізвище учасника).

У випадку відмови учасника від участі у конкурсі реєстраційний внесок не повертається.

  • При заїзді і поселенні керівник колективу повинен мати список групи (П.І.Б., дата народження, № і серія паспорта або свідоцтва про народження).

 

ФІНАНСОВІ УМОВИ УЧАСТІ

Вартість участі у фестивалі 1790 грн/чол

У вартість входить:

участь у конкурсі за умовами положення у складі колективу;

проживання 2-х діб в готелі в номерах зі зручностями;

2-разове харчування (сніданок+вечеря), починаючи з вечері 24.03, закінчуючи сніданком 26.03;

внутрішні транспортні перевезення за програмою фестивалю;

кожне 16 місце для керівників безкоштовне;

фуршет для керівників;

оглядова екскурсія по Одесі;

поліграфічна і сувенірна продукція для учасників фестивалю;

вхідні квитки на Гала-концерт в театр для супроводжуючих.

Важливо:

Розрахункова година в готелі 12:00. Раннє заселення або пізнє виселення можливе за попередньою домовленістю та за додаткову плату. Наявність місць підтверджується у порядку подачі заявок.

 

За бажанням групи додатково можна замовити:

Трансфер з вокзалу (чи на вокзал) на базу поселення.

Екскурсії в Одеські катакомби, дельфінарій, театри та музеї.

Продовжити перебування на фестивалі ще на одну добу.

За бажанням учасника виступати сольно чи в дуеті – доплата 100 грн/чол.

При бажанні виступити у додатковій номінації  – доплата 50 грн/чол.

Заявки, що подаються 1, 2, 3 березня, додають до ціни участі +100 грн.

Вартість і тематика майстер-класів буде повідомлена додатково.

Вартість трансферів та екскурсій розраховується індивідуально для кожної групи.