Прес-реліз та відгуки в ЗМІ

Дитячий фестиваль напередодні Дня Святого Миколая

З 16 по 18 грудня 2011 року в Дніпропетровському цирку відбудеться І Всеукраїнський фестиваль дитячого та юнацького циркового мистецтва «ЯСКРАВА АРЕНА» в Дніпропетровську – 2011». Гала-концерт фестивалю присвячений одному з найулюбленіших дитячих свят – Дню Святого Миколая. Для маленьких мешканців міста та їх батьків виступатимуть найкращі дитячі циркові колективи України, міста та області, а також професійні артисти цирку.

У фестивалі візьме участь близько 200 учасників з Чернівців, Харкова, Херсона, Іллічівська,Ялти, Чернігова, Бердичева, Запоріжжя, Дніпропетровська та області. Учасники представлять яскраву та різноманітну за жанрами програму: клоунада, жонглювання, повітряна та партерна гімнастика, акробатика, еквілібристика і дресура екзотичних тварин та голубів. Цей проект є унікальним не тільки у рамках нашого міста, а й у масштабах країни, адже зазвичай подібні фестивалі та конкурси проводяться на непристосованих для виступів майданчиках: будинках культури, палацах, театрах. Для юних майстрів циркового мистецтва «ЯСКРАВА АРЕНА» стане можливістю виступити на професійній арені найстарішого у Східній Європі цирку, на якій виступали видатні діячі циркового мистецтва: М. Румянцев, Н. Капітанова , Ю. Куклачов , І. Кіо , Ю. Нікулін , В. Запашний, В. Шевченко , Л. Шевченко , представники династії Дурових , Ярових , Корнілових , Шемшур , Ельворті , Довейко.

«У цьому році на Дніпропетровській арені вперше виступатимуть наймолодші та найталановитіші – учасники фестивалю «ЯСКРАВА АРЕНА» в Дніпропетровську». Цирк – це велика і дружня родина. У цій родині зростають і виховуються нові і нові покоління артистів, передаючи любов і відданість до циркової справи від батька до сина. Для нас – це не просто робота, це справа нашого життя.

Я вдячний організаторам, що попри усі складності вони знайшли змогу організувати свято для нас усіх. Маю надію, що фестиваль «Яскрава Арена» відтепер стане доброю традицією у нашій родині і щороку збиратиме друзів з усіх куточків України», - зазначив Директор Дніпропетровського цирку Шабатько Віктор Іванович.

Під час конкурсу учасників оцінюватимуть заслужені діячі культури та циркового мистецтва України. Найкращі учасники виступатимуть на Гала-концерті фестивалю, напередодні Дня Святого Миколая, 18 грудня поряд із професійними артистами Дніпропетровського цирку. Глядачі та самі учасники отримають безліч сюрпризів, подарунків та святкових емоцій.

Дніпропетровська громадська організація «ЯСКРАВА КРАЇНА» уже п'ятий рік поспіль проводить вокальні та хореографічні фестивалі: восени – дитячий фестиваль «Слов'янської єдності» у Чернігові, взимку – Різдвяний фестиваль у Трускавці, навесні, напередодні Всесвітнього Дня театру – дитячий театральний фестиваль у Одесі та фестиваль «Яскрава Країна збирає друзів», який у 2010 р. проводився в МДЦ «Артек», а в 2011р. – на центральній набережній м. Ялта. Крім того «ЯСКРАВА КРАЇНА» збирає талановитих дітей на тематичні літні зміни для юних журналістів, танцюристів, співаків, художників, лінгвістів та екологів. Фестиваль циркового мистецтва стане новим обрієм у діяльності організації.

«Організовуючи це свято, ми прагнули відродити славу циркової школи Дніпропетровщини. Ми хотіли, щоб наші юні гості відчули, що Дніпропетровськ – це місто, яке із гостинністю та доброзичливістю зустрічає талановиту молодь та активно підтримує цікаві ініціативи. Уже п'ятий рік поспіль «ЯСКРАВА КРАЇНА» об'єднує навколо себе талановитих дітей та молодь України. І ми дуже раді, що до нашої дружньої родини приєднались нові яскраві таланти – юні майстри циркової справи», - сказала Директор фестивалю Ольга Обласова.

Ми вдячні усім, хто підтримав нас та порадував наших учасників подарунками до Дня Святого Миколая. Сподіваємось, що у наступному році наша соціальна ініціатива буде підтримана у більшій мірі. У планах нашої організації на майбутнє – під час наступного Фестивалю циркового мистецтва організувати Різдвяний ярмарок творів дитячого декоративно-прикладного мистецтва, що продовжить загальноєвропейську традицію святкування Різдва, коли яскраве дійство поєднується з ярмарком.

Горожанин      Днепровская правда 

Газета "Горожанин"                Газета "Днепровская Неделя"