Положення фестивалю-конкурсу

Скачать положение фестиваля-конкурса
Скачать положение для участников из других стран
Скачать положение для участников из Черниговской и Киевской областей

ФЕСТИВАЛЬ СЛОВ'ЯНСЬКОЇ ЄДНОСТІ

IІ МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС ХОРЕОГРАФІЧНОГО ТА ВОКАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА «ЯСКРАВА КРАЇНА» В ЧЕРНІГОВІ – 2012»

м. Чернігів, 21-23 вересня 2012 р.

Дніпропетровська обласна громадська організація «ЯСКРАВА КРАЇНА» за підтримки Чернігівської міської ради, міського голови Соколова Олександра Володимировича та за сприяння Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України запрошує всі творчі колективи взяти участь у ФЕСТИВАЛІ СЛОВ'ЯНСЬКОЇ ЄДНОСТІ ІIМіжнародному конкурсі хореографічного та вокального мистецтва «ЯСКРАВА КРАЇНА» В ЧЕРНІГОВІ – 2012», який відбудеться в рамках святкування дня міста Чернігова.

Мета фестивалю

Розвиток дитячого хореографічного і вокального мистецтва, розширення репертуару і підвищення професійної майстерності юних танцюристів і вокалістів. Зміцнення культурних зв'язків між творчими колективами України, Росії та Білорусії.

Завдання фестивалю-Конкурсу

Розвиток і популяризація хореографічного, вокального дитячого та юнацького мистецтва;
Обмін творчим досвідом, розвиток і укріплення творчих зв'язків;
Підвищення професійного рівня керівників-педагогів хореографічних та вокальних шкіл і колективів;
Підтримка талановитих дітей та молоді в реалізації творчого потенціалу;
Знайомство з історичною та культурною спадщиною Чернігівщини.

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ

21.09  П'ятниця-приїзд колективів, розміщення, знайомство з м. Чернігів. Установчі збори керівників колективів і оргкомітету фестивалю. Святкова хода учасників фестивалю історичною частиною міста та Концерт відкриття фестивалю на Центральній площі міста (сцена на відкритому повітрі).

22.09 Субота - конкурсна програма для хореографів та вокалістів на жанрових майданчиках. Вечір дружби для учасників фестивалю.

23.09 Неділя - Методична підсумкова нарада керівників і членів журі фестивалю. Заключний Гала-концерт та нагородження учасників на сцені Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка. Від'їзд учасників.

Оргкомітет фестивалю залишає за собою право змінювати порядок проведення заходів. Можливий заїзд колективів на більшу кількість діб. Графік оглядових екскурсій та додаткових екскурсій буде складатися індивідуально для кожної групи.

Номінації фестивалю-Конкурсу

1. Хореографія (соло, дуети, ансамблі):

1.1. Народна хореографія

1.2. Стилізація народного танцю

1.3. Класична хореографія

1.4. Сучасна хореографія

1.5. Естрадна хореографія

1.6. Бальна хореографія (тільки ансамблі).

2. Вокал (соло, дуети, ансамблі):

2.1. Естрадний вокал

2.2. Академічний вокал (в тому числі і академічні хорові колективи – від 15 осіб)

2.3. Народний вокал (в тому числі і фольклор)

ВІКОВІ КАТЕГОРІЇ (для хореографії і вокалу)

молодша – до 10 років;

середня – 11-13 років;

старша – 14-16 років;

молодіжна – 17-25 років;

змішана.

Для академічних хорових колективів – 7-12 років (I); 12-17 років (II); 17-25 років (ІІІ); змішана.

КОНКУРСНІ ВИМОГИ

Хореографія:

1. Хореографічні колективи, дуети, солісти представляють не більш ніж 2 композиції (допускається один номер) в номінації і віковій категорії загальною тривалістю не більш ніж 8 хвилин.Колективи мають право представити для оцінки журі не більше 4-х номерів (у всіх номінаціях та вікових категоріях);

2. При подачі заявки необхідно надати творчу біографію колективу обов'язково українською мовою, а також якісну сценічну фотографію в електронному варіанті.

3. Критерії оцінок:

- техніка і майстерність виконання;

- оригінальність постановки, композиція;

- підбір і відповідність музичного супроводу;

- підбір і оригінальність костюмів.

Вокал:

1. Вокальні солісти, дуети надають 2 композиції в одній номінації і віковій категорії загальною тривалістю не більше 8 хвилин.

2. Вокальні ансамблі, хорові колективи надають 2 твори загальною тривалістю не більше 10 хвилин. Ансамбль має право надати для оцінки журі не більше 4-х номерів (у всіх номінаціях і вікових категоріях).

3. Для академічних хорових колективів у віковій категорії 7-12 років - допускається 2-голосся, 12-17 років – обов'язково 3-голосся, 17-25 років – обов'язково 4-голосся.

4. При подачі заявки необхідно надати творчу біографію вокаліста або колективу обов'язково українською мовою, а також якісну сценічну фотографію в електронному варіанті.

5. Критерії оцінок:

- чистота інтонації, чіткість дикції;

- ознаки голосу (тембр, сила, діапазон);

- артистизм, передача образу і поведінка на сцені, культура виконання;

- відповідність репертуару виконавським можливостям і віковій категорії учасника;

- естетика костюмів і реквізиту.

Загальні вимоги

а) Вікові категорії можуть змінюватися залежно від отриманих заявок;

б) Повний вік учасників солістів-виконавців визначається на момент участі у конкурсі;

в) Вікові групи ансамблів заявляються залежно від середнього віку учасників (невідповідність віковій групі може становити не більше 30%);

г) У разі перевищення зазначеного часу журі має право зупинити фонограму;

д) Не допускається виступ вокалістів на конкурсній програмі під фонограму «плюс», крім виступів на відкритому повітрі.

е) Кількість учасників колективу не обмежена.

ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ

Носіями фонограм є МD, CD з високою якістю звуку,рекомендується мати декілька видів носіїв. Кожна фонограма повинна бути записана на окремому носієві із вказівкою назви ансамблю (прізвища соліста), назви композиції і тривалістю її звучання.
Подача фонограм звукорежисерові відбувається за 2 номери до виступу на будь-якому фестивальному заході.

ЖУРІ ФЕСТИВАЛЮ

Виступи хореографічних колективів та вокальних виконавців переглядають члени журі з числа заслужених діячів культури, народних артистів, продюсерів. Оргкомітет затверджує 2 склади журі окремо для кожного напрямку – хореографія і вокал.

Рішення журі не обговорюється і перегляду не підлягає. Журі має право присудити не всі призові місця, Гран-прі може не присуджуватися.

НАГОРОДЖЕННя І ПРОВЕДЕННЯ ГАЛА-КОНЦЕРТУ

  • Результати конкурсу оголошуються на заключному Гала-концерті. Оцінювання учасників проводиться за номінаціями та віковими категоріями, присуджуються дипломи лауреатів І, ІІ, ІІІ ступеню. Кращий хореографічний колектив та вокальний виконавець отримують Гран-прі фестивалю. Учасники фестивалю нагороджуються дипломами, призами та пам'ятними подарунками, а також спеціальними призами.
  • Допускається дублювання призових місць за результатами конкурсу.
  • Не всі учасники фестивалю можуть бути включені в програму Гала-концерту. Про участь у Гала-концерті керівнику колективу/виконавця буде повідомлено за день до нього в телефонному режимі.
  • За рішенням режисера фестивалю щодо проведення Гала-концерту хореографічні колективи можуть готувати супровід для вокальних виконавців, окремі учасники можуть брати участь у побудові прологу, фіналу Гала-концерту. Режисер має право об'єднувати виступи учасників в єдиний номер.

УМОВИ УЧАСТІ

1. Для участі у фестивалі необхідно подати заявку разом з творчої біографією колективу або учасника українською мовою і якісну сценічну фотографію в електронному варіанті. Заявка на кожного учасника заповнюється на окремому бланку. Подача заявок здійснюється до 10 вересня 2012 року на адресу оргкомітету фестивалю:

e-mail: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript., Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

факс: +38 (056) 374-28-48

пошта: 49107, Україна, м. Дніпропетровськ, вул. Високовольтна, 83, оф. А-5.

2. Участь у фестивалі підтверджується після внесення передплати у розмірі повного реєстраційного внеску за колектив до 15 вересня 2012 року на р/р оргкомітету фестивалю: ДОГО «ЯСКРАВА КРАЇНА», Р/р 26009001302308 в ПАО «АКТАБАНК», МФО 307394, ОКПО 35862919. З формулюванням: забезпечення участі у фестивалі (вказати назву колективу або прізвище учасника)

3. В заявці просимо вказувати номери для конкурсу в тому порядку, в якому зручно виступати для вашого колективу. Режисер фестивалю при складанні конкурсної програми буде максимально враховувати ваші побажання.

4. Колектив або учасник за власним бажанням пропонує один номер (з конкурсної програми чи будь-який інший) для Концерту відкриття фестивалю, що відбудеться на Центральній площі міста. Не всі учасники можуть бути включені в програму концерту. Режисер формує програму концерту після отримання всіх заявок.

5. При заїзді і поселенні керівник колективу повинен надати список групи (П.І.Б., дата народження, № і серія паспорта або свідоцтва про народження).

ФІНАНСОВІ УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ

Фестиваль не є комерційним заходом. Оргкомітет формує фестивальний фонд за рахунок спонсорських коштів та реєстраційних внесків учасників фестивалю.

Реєстраційний внесок (хореографія, вокал):

соло – 350 грн

дуети – 300 грн

колективи – 200 грн

хори – 80 грн

При виступі соліста також і від колективу, оплата внеску одноразова – відповідно сольному виконанню.

Внесок включає:

- оглядову екскурсію містом для учасників фестивалю;

- забезпечення учасників поліграфічною і сувенірною продукцією фестивалю;

- забезпечення учасників транспортними перевезеннями під час внутрішніх фестивальних заходів;

- забезпечення творчої роботи журі і режисерської групи.

Пропонуються варіанти проживання та 3-разовеого харчування дітей, керівників і супроводжуючих:

- 4-місне розміщення зі зручностями на поверсі – 140 грн./на добу.

- 3-місне розміщення зі зручностями в номері – 160 грн./на добу.

- 2-3-місне розміщення зі зручностями в номері підвищеної комфортності – 200 грн./на добу.

Для супроводжуючих додатково оплачується транспортні внутрішні перевезення та екскурсійна програма – 100 грн./чол.

Трансфер Київ – Чернігів (база поселення) – 75 грн/чол.

Проживання та харчування одного керівника, супроводжуючого групу 15 чоловік, здійснюється за рахунок організатора

 

 

 

 

 

 

ЗАЯВКА

Повна назва колективу /ПІБ учасника ____________________________________________________

_____________________________________________________________________________________

Країна, область, місто­­­­­­­­­­­­­­­­­__________________________________________________________________

П.І.Б. керівника________________________________________________________________________

П.І.Б. концертмейстера _________________________________________________________________

Кількість учасників фестивалю _______(загальна), з них ________(дів.)________(хлоп.)

Кількість супроводжуючих  ____(загальна), з них ________(жін.)_________(чол.)

Кількість керівників _________(загальна), з них _________(жін.)_________(чол.)

Загальна кількість групи_______________________________________________________________

Контактний телефон керівника (моб., інш.)________________________________________________

Адреса з вказівкою індексу _____________________________________________________________

Факс________________________________________________________________________________

e-mail________________________________________________________________________________

Місто прибуття _________________Дата, час, № поїзду, вагону ______________________________

Місто від'їзду___________________Дата, час, № поїзду, вагону ______________________________

Категорія поселелення_________________________________________________________________

Кількість осіб для трансферу з ж/д вокзалу, вказати місто­­­­­­­­­­­­___________________________________

Разом із заявкою надаєтьсятворча біографія учасника обов’язково українською мовою і якісна сценічна фотографія в електронному варіанті. 

 

Номери хореографічного колективу для перегляду журі

Прохання вказувати номери для конкурсу в тому порядку, в якому зручно для вашого колективу

Назва номеру

Номінація

Вікова категорія

Тривалість

Кількість учасників

1

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

Конкурсна програма вокалістів

Назва номеру

Номінація

Вікова

категорія

Тривалість

Кількість учасників

1

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

Номер для концерту відкриття

Назва номеру

Номінація

Вік учасників

Тривалість

Кількість учасників

1

 

 

 

 

 

 

 

Подача заявок здійснюється до 10 вересня 2012 року. 

Заявки на участь направляються в Оргкомітет фестивалю на: e-mail: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.,

Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.,  факс (056) 374-28-48 або поштою за адресою 49107, Україна, 

м. Дніпропетровськ, вул. Високовольтна 83, оф. А-5.