Положение фестиваля-конкурса

Скачати положення

Скачати бланк заявки

І Відкритий фестиваль-конкурс

дитячої та юнацької творчості

«Яскрава країна дитинства»

31 травня – 1 червня 2014

до Дня Захисту Дітей

 

 

Організатор: Громадська організація «ЯСКРАВА КРАЇНА»

За підтримки: Дніпропетровської обласної ради

Фестиваль приурочений: до святкування Дня захисту дітей

Завдання фестивалю:

  • Підтримка та розвиток дитячої та юнацької творчості в Україні ;
  • Обмін творчим досвідом , розвиток і зміцнення творчих зв'язків;
  •  Підвищення професійного рівня керівників і педагогів хореографічних,вокальних шкіл та інструментальних колективів;
  • Підтримка талановитих дітей та молоді в реалізації творчого потенціалу ;
  • Культурне та естетичне виховання дітей , підлітків та молоді.
  • Підвищення культурного рівня населення м. Дніпропетровська та області шляхом створення традиції проведення значущих громадських заходів , святкування Міжнародного свята - День захисту дітей.

Місце і час: м. Дніпропетровськ, конкурс в Консерваторії ім. М. Глінки, Гала-концерт в Літньому театрі парку ім. Т. Г. Шевченко.

 

Програмою фестивалю передбачено:

Конкурсні виступи перед професійним журі, авторські майстер-класи, методичні семінари для керівників

Церемонія закриття фестивалю. Гала-концерт та нагородження переможців,

Алея майстрів у парку ім. Т. Г. Шевченка,

Виставка художніх робіт учасників конкурсу. 

 

Майстер-класи від членів журі для учасників і семінари-практикуми для педагогів

З вокалу - від Галини Голубєвої (м. Київ) - Викладач-методист вищої кваліфікаційної категорії кафедри естрадного співу Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтва. Викладач вокалу на телевізійних проектах «Х-Фактор», «Ті-зірка», «Службовий романс», «Зірковий рінг."

IMG 7188

 

З хореографії - від Романа Горбача (м. Київ) - Хореограф телеканалу СТБ (Україна) і міжнародного телеканалу LBC (м. Бейрут, Ліван), головний хореограф телевізійних шоу «Танцюють всі», «StarAcademy», учасник і хореограф багатьох танцювальних шоу Німеччині , Австралії, Словенії, Китаю, Малайзії та інших країн.

 

І від Наталії Лігай (м. Київ) - Переможниця 2-го сезону телевізійного проекту «Танцюють всі», фіналістка телепроекту «Танцюють всі. Повернення героїв »телеканалу СТБ.

IMG 0073

 

 

До участі у фестивалі запрошуються хореографічні колективи, ансамблі, студії та театри танцю, шоу-балети, вокальні ансамблі, хори, театри пісні, інструментальні ансамблі, оркестри, а також дуети і сольні виконавці хореографічного, вокального та інструментального мистецтва.

 

 

Номінації фестивалю:

 

1. Хореографія

 

1.1. Народна хореографія

 

1.2. Стилізація народного танцю

 

1.3. Класична хореографія

 

1.4. сучасна хореографія

 

1.5. естрадна хореографія

 

1.6. Dance show / Танцювальне шоу (синтез стилів із загальним сюжетом, ідеєю, танець повинен бути яскравим або містити елементи шоу)

 

1.7. Tap dance / Степ, чечітка

 

1.8. Бальна хореографія (тільки ансамблі)

 

 

 

2. Вокал                                                                                                                    

 

2.1. Естрадний вокал

 

2.2. Народний вокал

 

2.3. Академічний вокал

 

2.4. Фольклорні колективи, обрядові театри

 

 

 

3. Інструментальний жанр (категорії соло і дуети відсутні)

 

3.1. Народний

 

3.2. Симфонічний

 

3.3. Естрадний

 

 

 

4. Образотворче мистецтво (дивись окреме положення)

 

 

 

Кількісний склад (для всіх номінацій)

 

соло (1 учасник);

 

дует або пара (2 учасника);

 

мала група (3-5 учасників);

 

формейшн або ансамбль (6 і більше учасників);

 

хорові колективи (від 15 учасників);

 

оркестр (для інструментального жанру).

 

Кількість учасників колективу не обмежена. В інструментальному жанрі НЕМАЄ категорії соло і дуети.

 

 

Вікові категорії (для всіх номінацій)

 

1. 6-7 років

 

2. 8-10 років

 

3. 11-14 років

 

4. 15-18 років

 

5. 19-21 років

 

6. Змішана

 

 

Конкурсні вимоги:

 

Хореография 

1.Учасники представляють 2 номери в одній номінації та віковій категорії загальною тривалістю не більше 8 хвилин. Малі форми та ансамблі мають право представити для оцінки журі не більше 4 -х номерів ( у всіх номінаціях та вікових категоріях ). Допускається виконання одного номера.

2.Разом із заявкою необхідно надати якісну сценічну фотографію учасника в електронному варіанті. Фотографії недостатнього якості не будуть надруковані в журналі !

3.Критерії оцінювання: оригінальність постановки , композиція; техніка і майстерність виконання; підбір і відповідність музичного супроводу ; підбір і оригінальність костюмів.

 

 

 

Вокал

1.Учасники представляють 2 різнопланові композиції в одній номінації загальною тривалістю не більше 8 хвилин. Допускається виконання одного номера. Ансамбль має право представити для оцінки журі не більше 4 -х номерів ( у всіх номінаціях та вікових категоріях ) .

2.Разом із заявкою необхідно надати якісну сценічну фотографію учасника в електронному варіанті. Фотографії недостатнього якості не будуть надруковані в журналі!

3.Критерії оцінювання: чистота інтонації , чіткість дикції ; ознаки голосу ( тембр, сила, діапазон); артистизм, передача образу і поведінка на сцені , культура виконання; відповідність репертуару виконавським можливостям і віковій категорії учасника; естетика костюмів і реквізиту.

 

 

 

Інструментальний жанр

 

1. Учасники представляють 2-3 твори (допускається один номер ) в номінації та віковій категорії загальною тривалістю не більше 10 хвилин.

 

2. Разом із заявкою необхідно надати якісну сценічну фотографію учасника в електронному варіанті. Фотографії недостатнього якості не будуть надруковані в журналі!

 

3 Критерії оцінювання: ступінь оволодіння інструментом ; техніка і майстерність виконання ; чистота інтонації і музичний лад; підбір репертуару , відповідність репертуару виконавським можливостям і віковій категорії учасника.

 

 

 

Загальні вимоги для всіх номінацій

 

а) Вікові категорії можуть змінюватися залежно від отриманих заявок;

 

б) Повний вік учасників солістів-виконавців визначається на момент участі у конкурсі;

 

в) Вікові групи ансамблів заявляються залежно від середнього віку учасників (невідповідність віковій групі може становити не більше 30%);

 

г) У разі перевищення зазначеного часу журі має право зупинити фонограму;

 

д) Не допускається виступ вокалістів на конкурсній програмі під фонограму «плюс», крім поза конкурсних виступів на відкритому повітрі.

 

 

Технічні вимоги:

Кожен учасник повинен мати кілька різних носіїв зі своїми фонограмами. Кожна фонограма повинна бути записана на 1) CD диск, аудіо - формат, 2) флешка, MP3- формат із зазначенням НАЗВИ КОЛЕКТИВУ / ПІБ УЧАСНИКА , НАЗВОЮ НОМЕРИ, Тривалість звучання . Рекомендується мати запасні носії фонограм і бути універсально готовим. Прохання, що б на носії не було інших фотографій , музики та різних документів крім фестивальних фонограм ! Керівник колективу несе відповідальність за якість фонограми. У разі перевищення зазначеного в заявці часу журі має право зупинити фонограму і виступ!

 

 

 

 

Журі фестивалю:

 

Виступи учасників переглядають професійні фахівці з числа заслужених діячів культури, народних артистів, артистів естради, продюсерів. Оргкомітет затверджує склад журі окремо для кожної фестивального майданчика (хореографія, вокал+інструментальний жанр). Рішення журі не обговорюється і перегляду не підлягає.

 

 

 

Нагородження та проведення Гала-концерту:

- Результати конкурсу оголошуються на заключному Гала -концерті. Нагородження учасників проводиться за номінаціями та віковими категоріями. Присуджуються дипломи володаря « Гран- прі»; лауреатів 1, 2, 3 ступенів; дипломанта і учасника фестивалю. Учасники нагороджуються також спеціальними дипломами та призами , пам'ятними подарунками.

 

- За рішенням журі допускається дублювання призових місць за результатами конкурсу ; журі має право присудити не всі призові місця; Гран -прі може не присуджуватися .

 

- Не всі учасники фестивалю можуть бути включені в програму Гала -концерту. Про участь у Гала -концерті буде повідомлено за день до нього в телефонному режимі керівнику колективу / соліста .

 

- За рішенням режисера фестивалю про проведення Гала -концерту хореографічні колективи можуть готувати супровід для вокальних виконавців , окремі учасники можуть брати участь у побудові прологу , фіналу Гала -концерту. Режисер має право об'єднувати виступи учасників в єдиний номер.

 

 

Умови участі:

 

1. Для участі у фестивалі необхідно подати заявку разом з якісною сценічної фотографією в електронному варіанті. Подача заявок здійснюється до 15 травня 2014 на адресу оргкомітету фестивалю: e - mail : jaskrava.kraina@gmail.com, riakit@gmail.com; факс: +38 ( 056 ) 374-28-48 ; пошта: 49107, Україна, м. Дніпропетровськ, вул. Високовольтна, 83, оф. А -5. Фото, надіслані не в строк і поганої якості , не будуть включені в журнал фестивалю.

 

2. У заявці просимо вказувати номери для конкурсу в тому порядку , в якому зручно виступати для вашого колективу . Режисер фестивалю при складанні конкурсної програми буде по можливості максимально враховувати ваші побажання.

3. Для колективів з інших міст можливе розміщення на 1 день в Дніпропетровську.

Вартість проживання в готелі 1 ніч зі сніданком 130 грн.

Додатково можна замовити обід і вечерю в конкурсний день і день Гала -концерту - вартість від 40 грн.

 

4. Оргкомітет формує фестивальний фонд за рахунок спонсорських коштів та реєстраційних внесків учасників фестивалю. Фестиваль не є комерційним заходом.  Кошти фестивального фонду витрачаються на сувенірну, поліграфічну продукцію, технічні та організаційні потреби.

Реєстраційний внесок за участь:

соло, дует - 300 грн / чол.

мала форма, ансамбль - 150 грн /чол.

хори, оркестри - 90 грн / чол.

При виступі соліста також і від колективу  оплата внеску одноразова - відповідно сольного виконання.

 

5. Участь у фестивалі підтверджується після внесення передоплати у розмірі 50 % від вартості участі до 20 травня 2014 на р / р оргкомітету фестивалю: ГО « Яскрава країна » , Р / с 26009001302308 в  ПАТ « АКТАБАНК» , МФО 307394 , ОКПО 35862919 . З формулюванням : забезпечення участі у фестивалі ( вказати назву колективу або прізвище учасника).