Положення фестивалю-конкурсу оркестрів та інструментальних ансамблів

Скачати положення

Положення для учасників зі Львівської області

Скачати бланк заявки

І Міжнародний фестиваль-конкурс  оркестрів,

інструментальних ансамблів і мажореток

«Яскрава Симфонія Прикарпаття»

м. Трускавець,

27-29 (30) червня 2014р.

 

Місце: курортне місто  Прикарпаття  Трускавець. Центральна міська сцена і літні відкриті майданчики міста, концертні зали санаторіїв міста. 

Час: 27-29 (30) червня 2014р. 

Присвячено: до Дня Конституції України 28 червня. 

Організатор: Громадська організація «ЯСКРАВА КРАЇНА» 

Під патронатом: Трускавецької міської ради та Міського Голови Руслана Козиря. 

Учасники: до участі запрошуються оркестри (дитячі, студентські, муніципальні, аматорські і професійні),  інструментальні ансамблі  (середніх шкіл, коледжів, центрів позашкільної освіти, закладів культури і музичних шкіл та ін.), а також артистичні групи (мажоретки) дитячих і дорослих вікових груп.

 

Цілі і завдання: Фестиваль  проводиться з метою підтримки, розвитку і популяризації в широких колах інструментального жанру, оркестрової музики, мажореток і виявлення найбільш сильних виконавців в цих напрямках мистецтва.  

Основні завдання фестивалю:

- обмін творчим досвідом і творчими досягненнями між колективами, керівниками і встановлення творчих контактів;

- вдосконалення професійної підготовки музикантів і мажореток;

- популяризація і розвиток жанру оркестрової музики серед молоді;  

- виховання художнього смаку у підростаючого покоління;

- виявлення та заохочення кращих учасників;

- знайомство з історичною та культурною спадщиною Трускавця.

 

Програма фестивалю

27.06 п’ятниця – День відкриття фестивалю

Заїзд учасників фестивалю. Розселення. Відпочинок. Організаційні збори керівників колективів. Марш-парад оркестрів, дефіле артистичних груп (мажореток), церемонія і  концерт відкриття фестивалю на центральній площі міста. Вечірня розважальна програма для учасників фестивалю.

 

28.06 субота – Конкурсний день

Конкурсні перегляди учасників. Благодійні концерти для відпочиваючих в санаторіях  і на відкритих майданчиках міста.

 

29.06 неділя – День Гала-концерту і завершення фестивалю

Творчі зустрічі керівників. Круглий стіл з членами журі. Підведення підсумків. Великий гала-концерт і нагородження учасників фестивалю.

 

30.06 понеділок – День роз’їзду учасників фестивалю

День відпочинку, екскурсій. Роз’їзд учасників за індивідуальними графіками.

 

Оргкомітет  фестивалю залишає за собою право  змінювати порядок проведення заходів. Можливий заїзд колективів на більшу кількість днів. У вільний час можлива організація екскурсій по Трускавцю, у Львів, в с. Нагуєвичі до садиби Івана Франка, в заповідник і місто-фортецю Тустань, в зоопарк Дрогобича, відпочинок в СПА-комплексі «Молдова».  

 

 

Порядок проведення конкурсу

Номінації фестивалю-конкурсу:

  1. Оркестр (Симфонічний, Духовий, Струнний,  Оркестр народних інструментів, Естрадний,  Джазовий, Військовий, Біг-Бенд)
  2. Інструментальний ансамбль (Симфонічний, Духовий, Струнний,  Ансамбль народних інструментів, Естрадний,  Джазовий, Діксіленд)
  3. Артистичні групи (мажоретки) – див. окреме положення

Вікові категорії:

-                      До 16 років

-                      17-25 років

-                      26 років і більше

-                      Змішана категорія

Вік часників конкурсу не обмежений. До участі запрошуються і змішані групи.

Кількісні групи:

Кількість учасників в одному колективі не обмежена.  Категорії соло і дует ВІДСУТНІ.

 

Конкурсні вимоги:

  1. Учасникам конкурсу для конкурсного перегляду  необхідно підготувати 2-4 різнохарактерних музичних твори загальною тривалістю не більше 20 хвилин звучання, для артистичних груп – програма до 15 хвилин.
  2. Програма конкурсантів може включати в себе народну, класичну музику, а також музику сучасних композиторів.
  3. При бажанні колектив готує концертну програму для участі в благодійних концертах перед відпочиваючими міста (30-40 хв). Участь в таких концертах оговорюється завчасно з оргкомітетом фестивалю.
  4. Учасники за власним бажанням пропонують один номер (з конкурсної  програми або будь-який інший) для Концерту відкриття фестивалю. Не всі учасники можуть бути включені в програму концерту.  Склад учасників і послідовність виступів затверджує оргкомітет і режисер фестивалю після прийому усіх заявок.
  5. Програмою фестивалю передбачений марш-парад. Усі учасники, в репертуарі яких є маршова музика, можуть взяти участь у марш-параді, зазначивши своє бажання в заявці.

 

Журі і оцінювання конкурсантів

Склад журі затверджує оргкомітет фестивалю. Виступи учасників переглядають професійні члени журі з числа заслужених діячів культури, народних артистів. Рішення журі не оговорюються і перегляду не підлягають.

Критерії оцінювання:

- виконавська майстерність;

- чистота строю та інтонування;

- складність твору;

- обробки, інструментовки, аранжування;

- вміння працювати з диригентом, ансамблеве звучання;

- сценічна культура, зовнішній вигляд, поведінка на сцені;

- школа гри на музичних інструментах, культура звуку.

Для артистичних груп (мажореток):

- виконавська майстерність;

- техніка виконання рухів;

- музичність;

- композиційна побудова номеру;

- володіння допоміжним реквізитом.

 

Нагородження і проведення Гала-концерту 

Результати конкурсу оголошуються на заключному Гала-концерті.  Журі мають право присуджувати не всі призові місця, Гран-прі може не присуджуватися. Допускається дублювання призових місць за результатами конкурсу.

Учасники фестивалю нагороджуються дипломами учасника, призами і пам’ятними подарунками, а також спеціальними призами. Переможці конкурсу нагороджуються дипломами лауреата. Найкращий колектив стає абсолютним переможцем і отримує Гран-прі фестивалю.

Не всі учасники фестивалю можуть бути включені в програму Гала-концерту. Номери в Гала-концерт відбираються тільки за рішенням журі після перегляду всіх конкурсних номерів.

 

Фінансові умови фестивалю-конкурсу

Фестиваль не являється комерційним заходом. Оргкомітет формує  фестивальний фонд за рахунок реєстраційних внесків учасників фестивалю і спонсорських коштів, що йдуть на оплату сценічного обладнання, оформлення концертних майданчиків, роботи журі і режисерської групи, виготовлення сувенірної та поліграфічної продукції фестивалю.

Реєстраційний внесок становить:

50 грн/чол. (для груп від 26 осіб)

60 грн/чол. (для груп 16-25 осіб)

100 грн/чол. (для груп 3-15 осіб)

Для учасників фестивалю, керівників і супроводжуючих на дні фестивалю пропонуються різні категорії проживання і 3-разове харчування в санаторіях і пансіонатах м. Трускавець:

1. В санаторії зі зручностями на поверсі  (кількість місць обмежено)

- розміщення в 3,4-місних номерах – 170-190 грн/чол. за добу

2. В санаторії в 2-місних номерах зі зручностями в номері

- діти (до 14 років) – 220 грн/чол. за добу

- дорослі – 270 грн/чол. За добу

Розрахункова година 12:00. Раннє заселення або пізнє виселення можливе за попередньою домовленістю та за додаткову плату.

Наявність місць підтверджується у порядку подання заявок..

Керівник на групу від 15 осіб - безкоштовно

 

За бажанням групи додаткова можлива організація:

Трансфер залізничний вокзал Львова – база поселення Трускавця – 70 грн/чол (розраховано на групу від 40 осіб)

Трансфер залізничний вокзал Трускавця – база поселення Трускавця – 10 грн/чол (розраховано на групу від 40 осіб)

Відвідування басейну в СПА-комплексі «Молдова», різні цікаві екскурсії у Львів, в с. Нагуєвичі до садиби Івана Франка, в зоопарк Дрогобича, в заповідник і місто-фортецю Тустань – вартість уточнюється додатково в залежності від кількості групи.

 

Умови участі у фестивалі-конкурсі

1. Для участі в фестивалі необхідно подати заявку разом з якісною сценічною фотографією в електронному варіанті. Подача заявок здійснюється до 15 червня 2014 року на адресу оргкомітету фестивалю: e-mail:  Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript., Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.; факс: +38 (056) 374-28-48; пошта: 49107, Україна, м. Дніпропетровськ, вул. Високовольтна, 83, оф. А-5. Фото, надіслані не в строк та поганої якості, не будуть включені в журнал фестивалю.

2. Участь у фестивалі підтверджується після внесення передплати у розмірі повного  реєстраційного внеску та 30% від вартості проживання за колектив до 15 червня 2014 року на р/р оргкомітету фестивалю: ГО «ЯСКРАВА КРАЇНА», Р/р 26009001302308 в ПАО «АКТАБАНК», МФО 307394, ОКПО 35862919. З формулюванням: забезпечення участі у фестивалі (вказати назву колективу). У випадку відмови учасника від участі в конкурсі реєстраційний внесок не повертається.  

3. В заявці просимо вказувати номери для конкурсу в тому порядку, в якому зручно виступати вашому колективу. Режисер фестивалю при складанні конкурсної програми буде максимально враховувати Ваші побажання.

4. При заїзді керівник колективу повинен мати список групи (ПІБ, дата народження, паспортні дані, № с-ва про народження).