Підсумки фестивалю

Яскрава Країна повернулась з Литви!

     24-30 липня 2019 р. у Литві за підтримки Українського культурного фонду ми провели І Міжнародний фестиваль музики, пісні і танцю україно-литовської співдружності «Мости Мистецтва» (Menų Tiltai)


Разом з 5-ма українськими творчими колективами ми презентували нашу творчість європейській спільноті у литовських містах Вільнюс, Тракай і Клайпеда, обмінювались досвідом та пізнавали литовську культуру.

Хто був з нами?

Народний хореографічний ансамбль «Каприз», Мукачівський драматичний театр, народний хореографічний ансамбль «Світанок», Мішаний хор Чернігівського музичного коледжу ім. Л. Ревуцького та оркестр народних інструментів СВУМіК ім. Бортнянського. Надзвичайно талановиті, яскраві, дисципліновані та професійні колективи!


Де були і що робили?

Ми відвідали із творчим візитом три міста: Вільнюс, Тракай і Клайпеду, а дехто навіть встиг подивитись на Палангу та Каунас! Програма була дуже насиченою – не лише концертами, а й круглими столами, майстер-класами, показом вистави, участю у Jūros šventė, восьмитисячним парадом, візитом в Посольство України, екскурсіями, зйомками фільму... продовжувати можна довго! Організувати стільки заходів було не легко, але у нас була міцна опора у вигляді Irena Petrulionienė, Посольства України в Литві та багатьох небайдужих людей, яким ми щиро вдячні!


Що найбільше запам’яталось?

Кожен день приносив нові враження, але найяскравішою сторінкою фестивалю стала участь українців в урочистій ході до традиційного "Свята Моря". Лише уявіть: 8000 людей крокують 7 км вулицями Клайпеди, і серед них яскраво майоріють українські стяги та лунає НАШ гімн! Скільки людей підспівувало нам, скільки людей фотографували! Українську колону було видно здалека!


Чим найбільше пишаємось?

Пишаємось всім проектом, який вдалось реалізувати – його масштабом та розголосом! Пишаємось знайомствами, які завели. Пишаємось людьми, з якими разом творили. Пишаємось Україною, яку презентували на міжнародній культурній арені!


Українців люблять та поважають у всьому світі – це ми ще раз довели фестивалем «Мости Мистецтва»!

Трохи фестивальних цифр:

☑ 3 литовських міста

☑ 9 фестивальних локацій

☑11 годин концертів

☑ 245 учасників з 5 міст України

☑3119 кілометрів в дорозі

☑8000 учасників в ході на Святі Моря

☑ Безліч натхнення!


 Дякуємо всім, хто вірив в нас, підтримував і допомагав!